MapsWithMe GmbH ogłasza, że aplikacja MapsWithMe przechodzi rebranding, zmieniając swoją nazwę na MAPS.ME. W aplikacji zostaną także wprowadzone znaczne udoskonalenia.

MAPS.ME będzie mieć nową wyszukiwarkę adresów. Teraz możliwe jest wyszukiwanie żądanych miejsc nie tylko — jak poprzednio — po ich nazwach, współrzędnych czy słowach kluczowych (np. muzeum, atrakcje turystyczne itp.), ale także po dokładnym adresie — nazwie ulicy i numerze lokalu. Celem tych udoskonaleń jest przyspieszenie i ułatwienie procesu wyszukiwania żądanych miejsc na mapie.

Użytkownicy aplikacji MAPS.ME zauważą poprawę i znaczne zmiany w interfejsie użytkownika. Dodaliśmy przyciski menu do głównego ekranu oraz umożliwiliśmy przeglądanie wyników wyszukiwania na mapie.

„Gdy podejmowaliśmy decyzję o rebrandingu, kierowała nami następująca zasada: »Prostota jest doskonała«. Nazwa MAPS.ME jest nie tylko prostsza do wymówienia dla naszych nie mówiących po angielsku użytkowników, ale także atrakcyjniejsza. Nowy interfejs użytkownika i udoskonalenie wyszukiwania to dwa wspaniałe kroki na naszej drodze do stworzenia doskonałej mobilnej mapy”, powiedział Yury Melnichek, dyrektor generalny i założyciel MAPS.ME.

MAPS.ME oferuje mapy wszystkich krajów offline dla systemów iOS, Android i BlackBerry na podstawie danych OpenStreetMap. Pierwsza wersja aplikacji ukazała się w 2011 roku. Od tamtej pory ponad cztery miliony ludzi na całym świecie zainstalowało aplikację MAPS.ME. Aplikacja jest na liście najlepszych aplikacji turystycznych w prawie wszystkich krajach.