Podróżowanie z niemowlętami i małymi dziećmi jest czymś naturalnym i bardzo popularnym. Poza kremami ochronnymi, olejkami warto na urlop zabrać rzeczy wykonane z tkanin naturalnych, idealne dla delikatnej skóry dziecka. Tkaniny z włókna bambusowego i alg morskich doskonale sprawdzają się w upalne dni, chłodząc pociechy, łagodząc podrażnienia skóry i zapewniając najmłodszym spokojny odpoczynek i bezpieczny sen.

Powiew chłodu

Tkaniny wykonane z bambusa idealnie nadają się na lato, gdyż mają właściwości termoregulacyjne.
W upalny dzień dadzą poczucie przyjemnego chłodu, a jednocześnie zatroszczą się o delikatną skórę maluszka i co ważne nie przepuszczają promieni UV. W gorącą noc ukojenie i spokojny sen zapewni delikatnie chłodząca bambusowa pościel. Poza przyjemnym uczuciem chłodu, warto pamiętać, że ma ona również właściwości hipoalergiczne i nie podrażnia skóry.

„Wybierając się w ciepłe miejsca lub nad polskie morze warto pomyśleć o potrzebach najmłodszych członków rodziny. Idealnym rozwiązaniem na przykrycie naszej pociechy na plaży podczas odpoczynku lub spaceru brzegiem morza będzie muślinowy kocyk-mgiełka wykonany z włókna bambusowego.” – tłumaczy Bogumiła Węglarska, właścicielka marki Camphora studio oferującej pościele, kocyki i akcesoria dla dzieci z włókna bambusowego i alg morskich.

Bez szczękania zębami

Po wyjściu z morza, szczególnie nad Bałtykiem, maluchy sinieją z zimna, a wytarcie zwykłym ręcznikiem nie poprawia sytuacji. Bambusowe okrycia kąpielowe dwukrotnie szybciej wchłaniają wodę, dzięki czemu dziecko nie odczuwa dyskomfortu, tylko błyskawicznie jest mu ciepło i może spokojnie zająć się zabawą. Przyjemna bambusowa frota ma również działanie antybakteryjne
i antygrzybiczne.

Algi pielęgnują

Oprócz tkanin bambusowych, na rynek polski kilka tygodni temu trafiły również tkaniny z alg morskich marki Camphora studio. Algi, znane od lat również w kosmetyce, działają kojąco na skórę
i łagodzą wszelkie podrażnienia. Przykrywając maleństwo miłym w dotyku kocykiem, czy kołderką możemy zobaczyć, jak wspaniale „dba” o skórę malucha, a zadrapania i drobne rany goją się szybciej. Sproszkowane algi, które są dodawane do tkaniny nawilżają również skórę.

Warto szczególnie w okresie letnim sięgnąć po tkaniny naturalne, ekologiczne przyjazne dziecku
i środowisku. Niezwykłe właściwości termoregulacyjne, antyalergiczne i pielęgnacyjne sprawią, że nie tylko my, ale i nasze pociechy będą zadowolone z wypoczynku.

Na niedawno zakończonych targach Mother&baby rożek wykonany z alg morskich, marki Camphora studio, został wybrany głosami konsumentów hitem w kategorii „produkt przyjazny dziecku”.

Więcej o marce można się dowiedzieć na stronie www.camphora.pl