Nadchodzi okres wakacji i letnich wyjazdów. Wiele osób jest w trakcie planowania wczasów swoich marzeń. Wszyscy ci, którzy zdecydują się na urlop „blisko natury”, rezygnując z hoteli czy pensjonatów, powinni zatroszczyć się o nieco więcej szczegółów. Jedną z bardzo ważnych kwestii jest dostęp do energii elektrycznej np. w czasie wycieczki kamperem lub podczas pobytu na jachcie. Jak to zrobić? Warto pomyśleć o wykorzystaniu darmowej i nieograniczonej energii ze słońca!

W dzisiejszych czasach, nawet podczas pobytu na urlopie, niektórym ciężko rozstać się ze swoim laptopem czy telefonem komórkowym. Zdarza się jednak, że pojawia się problem z ich ładowaniem, gdy znajdujemy się na campingu w leśnej głuszy. A co z zasilaniem innych urządzeń, w które wyposażone są samochody typu kamper jak np. przenośna lodówka, sprzęt elektroniczny czy RTV?

Rotero - Mikroelektrownie słoneczne dla łodzi i kamperów
Rotero – Mikroelektrownie słoneczne dla łodzi i kamperów

Firma ROTERO proponuje doskonałą alternatywę dla drogich w eksploatacji i głośnych generatorów spalinowych – systemy ogniw słonecznych przeznaczone do zastosowania w kamperach, czyli mikroelektrownie off-grid.

Dostęp do darmowej energii słońca jest szczególnie przydatny w momencie, gdy kamper nie jest wykorzystywany i brak jest tradycyjnego źródła zasilania. Dzięki takiemu rozwiązaniu akumulatory pozostają zawsze w pełni naładowane. Dodatkowym atutem mikroelektrowni PV przystosowanych do podróży jest także fakt, że są one przyjazne dla środowiska.

Korzyści płynące z zastosowania systemów fotowoltaicznych w kamperach:

  • zasilanie pojazdów wyposażonych w układ akumulatorów,
  • wyeliminowanie rozładowania baterii,
  • zasilanie dowolnych urządzeń prądu stałego 12V lub przemiennego 230V,
  • zasilanie systemów oświetlenia,
  • zasilanie urządzeń RTV/AGD.

Dla miłośników wypadów na jacht firma ROTERO oferuje innowacyjne mikroelektrownie słoneczne dedykowane dla jednostek pływających. Niekorzystne warunki atmosferyczne i nierzadkie awarie sprzętu pokładowego mogą znacznie obciążyć działanie systemu elektrycznego łodzi podczas długich rejsów. W takich sytuacjach doskonale sprawdzą się elastyczne baterie słoneczne, które są w pełni odporne na wilgoć oraz wytrzymałe na nacisk, a także dostosowują się do częstych naprężeń struktury statku. Mikroelektrownie off-grid przeznaczone do użytku na łodzi z racji na swoją niezawodność umożliwią uruchomienie podstawowych urządzeń elektrycznych.

Rotero - Mikroelektrownie słoneczne dla łodzi i kamperów
Rotero – Mikroelektrownie słoneczne dla łodzi i kamperów

Korzyści płynące z zastosowania systemów fotowoltaicznych na łodziach:

  • zasilanie łodzi oraz jachtów,
  • ładowanie banku akumulatorów,
  • zasilanie urządzeń przenośnych (laptopy, fotokomórki, radia, telefony komórkowe oraz satelitarne),
  • możliwość integracji z regulatorem napięcia oraz dowolnymi akumulatorami,
  • zasilanie oświetlenia łodzi.

Mikroelektrownie słoneczne off-grid dla łodzi i kamperów to systemy, umożliwiające wytworzenie z promieni słonecznych energii do zasilenia jednostek w sytuacjach, gdy dostęp do tradycyjnych nośników energii jest utrudniony lub całkowicie niemożliwy. Bez względu na to czy znajdujemy się na wodzie czy lądzie – zastosowanie własnej, przenośnej elektrowni czerpiącej energię z darmowego źródła jakim jest słońce, to możliwość uzyskania wysokich współczynników autonomii energetycznej oraz zniwelowania ryzyka deficytu zasilania do minimum.