Położony w samym sercu stolicy Węgier, słynny hotel Nemzeti Budapest MGallery by Sofitel, obchodzi w tym roku 120-lecie istnienia. To tutaj przez wieki zatrzymywały się legendarne postacie polityki i kultury Europy, a stylowa kamienica, w której hotel się mieści, na stałe wpisała się w historię Budapesztu. Niewątpliwie warto odwiedzić to wyjątkowe miasto, znane z historycznych łaźni i maje statycznych budowli, ale także z bogatej oferty kulturalnej.

 

Z dawnych czasów  

Budapeszt to stolica nie tylko Węgier, ale także europejskiej kultury i sztuki. Malownicze miasto położone nad brzegiem Dunaju, kojarzone jest głównie z wyjątkowym neogotyckim budynkiem Parlamentu i Mostem Łańcuchowym, ale ma do zaoferowania o wiele więcej. Niewielkie place i fontanny ukryte pomiędzy XIX-wiecznymi budynkami rokrocznie przyciągają rzesze turystów chcących rozkoszować się szczególną atmosferą. Pośród architektonicznych pereł znaleźć można także hotel Nemzeti Budapest MGallery by Sofitel.

W ciągu 120 lat w stylowych wnętrzach niepowtarzalnego obiektu gościło wielu znamienitych gości, w tym koronowane głowy europejskich dworów, arystokraci oraz wybitni artyści. W XIX wieku hotel, znany pod nazwą Rémi Hotel, stał się kulturalnym centrum Budapesztu. Ze względu na bliską lokalizację Teatru Narodowego był idealnym miejscem spotkań śmietanki artystycznej miasta.
W 1929 roku zmienił nazwę na Hotel Nemzeti (Narodowy). Dzisiaj Nemzeti Budapest MGallery by Sofitel to połączenie nowoczesności, wysokiego standardu usług oraz wyjątkowej atmosfery nawiązującej do bogatej przeszłości obiektu.

Eklektyczny styl

Wyjątkowa architektura hotelu sprawia, że nie sposób przejść obok niego obojętnie. Stylowa kamienica, w której się mieści, została oddana do użytku w 1896 roku. Projektant, Ernô Schannen, ozdobił fasadę szeregiem ornamentów oraz stylowymi posągami. Wewnątrz znajdują się majestatyczne schody z marmurów kalabr
yjskich, piękne lustra z manufaktur Wenecji oraz meble ze słynnej wiedeńskiej fabryki Thonet.

W restauracji, poza delektowaniem się wykwintną kuchnią, nawiązującą do regionalnych specjałów Węgier, goście mogą podziwiać imponujący XIX-wieczny witraż zdobiący dach.

W grudniu 2012 roku hotel przeszedł gruntowną renowację, dołączając do grona MGallery Collecti
on na Węgrzech. Dzisiaj prestiżowa lokalizacja Nemzeti Budapest MGallery by Sofitel. sprawia, że jest to doskonały wybór zarówno dla osób podróżujących w celach biznesowych, jak i tych, dla których turystyczny wyjazd to nie tylko zwiedzanie miasta, ale również delektowanie się wyjątkowymi wnętrzami hotelowymi. W pobliżu hotelu znajduje się wiele restauracji i najważniejszych atrakcji turystycznych, co dodatkowo stanowi o atrakcyjności obiektu.

Klasa i luksus

MGallery by Sofitel to kolekcja ponad 75 butikowych hoteli w prestiżowych lokalizacjach na całym świecie. Wiele obiektów to zabytki z wyjątkową historią, odwiedzane przez osobistości minionych epok. Pośród kolekcji znajdują się również nowoczesne hotele stawiające na wyjątkowy design wpisujący się w atmosferę miejsca, w którym się znajdują. W obu przypadkach, MGallery by Sofitel inspirowane są niecodziennymi historiami, urządzone w niepowtarzalnym klimacie, urzekając gości architekturą, wystrojem wnętrz i obsługą.

Wszystko to goście znajdą w hotelu Nemzeti Budapest MGallery by Sofitel. Stylowo umeblowane pokoje oraz apartamenty wyposażone są we wszelkie niezbędne dla gości udogodnienia. Elegancki bar oraz profesjonalna, całodobowa obsługa pokoi są perfekcyjnym dopełnieniem tego niebanalnego miejsca.