Kredito24,Logo-pl polska firma udzielająca mikropożyczek umożliwiła zainteresowanym swoimi usługami wgląd w sposób ich funkcjonowania. Stanowią one przeciwieństwo tradycyjnej bankowości, kojarzonej zazwyczaj ze skomplikowanym procesem aplikowania o pożyczki, które dzięki nowoczesnej technologii są tu dostępne z poziomu komputera. Teraz także bez opłat na 30 dni.

To odpowiedź Kredito24 na rynkowe potrzeby. To także sposób na zmniejszenie poziomu finansowego wykluczenia. Z opublikowanego we wrześniu 2013 badania MasterCard pod nazwą: „Droga do inkluzji” wynika, że miliony osób w Europie są wykluczone finansowo lub mają ograniczony dostęp do bankowości elektronicznej.

Naszym celem jest zaoferowanie usług ludziom, którzy nie mają możliwości uzyskania wsparcia finansowego, zarówno z powodu zbyt wysokich kosztów, jak również nie posiadania odpowiedniej zdolności kredytowej – podkreśla Katarzyna Małolepszy, manager w Kredito24.pl. – Jednocześnie rozumiemy, że innowacyjne usługi mogą wzbudzać niepokój. – Dlatego celem zapewnienia o bezpieczeństwie użytkowania naszego serwisu, zaoferowaliśmy pierwszą pożyczkę zwolnioną z opłat – dodaje Małolepszy.

Kredito24.pl oferuje pożyczki oparte na sprawiedliwej windykacji oraz przejrzystych opłatach, dostarczając pożyczki od 300 zł do 3000 zł na 30 dniowy okres spłaty. Zdolność kredytowa wyliczana jest przy pomocy innowacyjnego algorytmu, który w ciągu kilku minut sprawdza czy wnioskodawca będzie w stanie spłacić pożyczkę czy też nie. Od początku istnienia firma wykorzystuje w tym celu technologię Big Data. Poprzez połączenie różnych informacji, takich jak miejsce zamieszkania, ostatnie znane położenie telefonu komórkowego, informacje o zatrudnieniu, sposób przeglądania stron internetowych i zachowanie użytkownika na stronie z wnioskiem, jak również profile w mediach społecznościowych ustalane są pośrednie i bezpośrednie kryteria oceny ostatecznej oceny zdolności kredytowej a zdobyte informacje pomagają aplikującym szybko i sprawnie uzyskać pożyczkę.

***

O Kredito24: Kredito24 jest liderem technologicznym szybkich pożyczek realizowanych w formie online, a jednocześnie polskim oddziałem niemieckiej firmy Kreditech Holding SSL Gmbh. Firma założona w 2012 roku, aktualnie działa również na rynku czeskim, rosyjskim, hiszpańskim, meksykańskim oraz australijskim. Wkrótce technologia stosowana przez firmę Kredito24 zostanie wprowadzona w Peru oraz Republice Dominikańskiej. Decyzja o ekspansji nowych rynków została podyktowana sukcesem, jaki firma osiągnęła w krótkim czasie w Europie. Użytkownicy serwisu Kredito24 pozytywnie oceniają jakość oferowanych usług, o czym świadczy fakt, iż 70 % z nich zalicza się do klientów powracających. Firma dokonuje szybkiej i wiarygodnej oceny zdolności kredytowej dzięki nowoczesnej technologii opartej na innowacyjnym algorytmie. Jednocześnie są w stanie przetworzyć niemal 10 tys. informacji o Kliencie, natomiast do wydania decyzji pożyczkowej potrzebują średnio 43 sekundy. Wykorzystanie precyzyjnego i natychmiastowego scoringu, pozwala firmie przetworzyć równocześnie około 800 wniosków kredytowych w ciągu dnia. Dominantą sukcesu marki Kredito24 jest także współpraca z dostawcami zajmującymi się obsługą ekspresowych płatności ( DOTPAY, Przelewy24, ZPAY), jak również firmami dostarczającymi dane o historii kredytowej ( INFOMONITOR, KRD, ERIF). Technologia i sposób oceny zdolności kredytowej dokonywana przez markę Kredito24 wykracza poza ramową analizę danych demograficznych i historii kredytowej, biorąc pod uwagę także informacje pochodzące z portali społecznościowych, dane geolokalizacyjne, aktywność na portalach zakupowych i aukcyjnych oraz sposób przeglądania stron w Internecie. Jako członek Związku Firm Pożyczkowych, marka Kredito24 zajmuje się działalnością edukacyjną na temat rynku finansów. Serwis prowadzi także bezpośrednią współpracę z portalem Infofinanse.pl, za pośrednictwem, którego udziela porad oraz informuje na temat rynku pożyczek w Polsce.