PKS Mrągowo, należące do Grupy Mobilis, jednej z największych firm transportowych w Polsce, uruchomiło nowe połączenie autobusowe na trasie łączącej mazurskie miejscowości i Trójmiasto. Autokary o wysokim standardzie kursują trzy razy dziennie. Wszystkie zatrzymują się na Lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, a jeden z przejazdów został wydłużony o bezpośredni dojazd do Sopotu i Gdyni.

Krócej i wygodniej, także do centrum Sopotu

Czas przejazdu według nowych rozkładów jest zoptymalizowany pod kątem potrzeb pasażerów. Każdy z autobusów pokonujących trasę łączącą mazurskie miejscowości (Giżycko, Kętrzyn, Mrągowo, Olsztyn) i Trójmiasto zatrzymuje się na nowym przystanku – Lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, co zapewni pasażerom bezpośredni dojazd do hali przylotów i odlotów. Dodatkowo jeden z kursów został wydłużony o przystanki w Sopocie i Gdyni – to świetna propozycja dla osób chcących odwiedzić trójmiejskie kurorty, np. w weekend (koniec z przesiadkami i dźwiganiem bagaży na dworcach).

„Wszystkie autobusy na trasie zatrzymują się w dogodnych dla pasażerów miejscach
– blisko centrum i osiedli. Wzięliśmy przy tym pod uwagę zarówno potrzeby osób podróżujących w celach turystycznych, jak i biznesowych. Ważnym punktem na nowej trasie będą m.in. lotnisko w Gdańsku, jak i ul. Bohaterów Monte Cassino, która znajduje się w samym sercu Trójmiasta”
– powiedziała Magdalena Selder, Dyrektor Marketingu w Grupie Mobilis.

Wszystkie kursy z Giżycka do Trójmiasta będą realizowane między innymi autobusami Scania A30, które zapewniają pasażerom komfortową przestrzeń (nawet wysokie osoby mogą liczyć na dużo miejsca na nogi) oraz wygodne, skórzane fotele z możliwością ich odchylenia (rozłożone siedzenie nie wpływa na komfort jazdy osoby z kolejnego rzędu). Podróżni mogą liczyć na dogodną temperaturę w autokarze (dzięki starannie regulowanej klimatyzacji), stały dostęp do darmowego Internetu za pośrednictwem połączenia Wi-Fi. Dzięki temu autobusy Scania A30 stają się doskonałym miejscem do nauki, pracy czy po prostu pełnego relaksu.

Ceny za przejazd atrakcyjne dla każdego!

Szybki i wygodny przejazd nie oznacza wysokiej ceny biletu. Cennik został przygotowany tak, aby nasza oferta była wyjątkowo atrakcyjna, w szczególności biorąc pod uwagę oferowany standard przejazdów. Co ważne, dokonując zakupu online, pasażerowie nie ponoszą dodatkowych opłat transakcyjnych.

 

Grupa Mobilis dysponuje flotą ponad 1 500 autobusów przeznaczonych do obsługi komunikacji miejskiej oraz dalekobieżnej. W jej skład wchodzą pojazdy takich marek jak: Scania, Mercedes, Man, Volvo, Iveco, Solaris, Autosan. Grupa Mobilis obsługuje miejskie linie autobusowe w Warszawie, Krakowie, Mławie, Mrągowie i Bartoszycach. Miesięcznie pojazdy Mobilis Group przewożą ponad 600 tysięcy pasażerów i przejeżdżają około 4,5 miliona kilometrów. To oznacza, że dziennie okrążają Polskę ponad 42 razy.

***

Kontakt dla mediów

24/7Communication

Barbara Matusik
tel. 505 103 529
e-mail: barbara.matusik@247.com.pl

 

Elżbieta Pietrzak

Tel. (22) 279 11 26

e-mail: elzbieta.pietrzak@247.com.pl

 

 

O Grupie Mobilis

Mobilis Sp. z o.o. to największa w Polsce firma transportowa z ponad 25-letnią tradycją w przewozach pasażerskich
w naszym kraju i za granicą. Obecnie obsługuje autobusowe linie miejskie w Warszawie, Krakowie, Mławie, Mrągowie
i Bartoszycach. Jako właściciel 10 Spółek PKS na terenie Mazowsza i Mazur obsługuje regionalne, międzymiastowe
i dalekobieżne linie autokarowe. Firma wykonuje również przewozy okazjonalne, pracownicze i turystyczne na terenie kraju
i za granicą. Flota Mobilis Group to ponad 1500 autobusów i autokarów, w tym nowoczesne pojazdy marek Solaris, Iveco, Autosan, Mercedes, Volvo, Scania i Man o różnej wielkości przeznaczone do obsługi komunikacji miejskiej, dalekobieżnej
i turystycznej.

Więcej informacji o Grupie Mobilis można znaleźć na stronie www.mobilis.pl.