Morze zazwyczaj kojarzy się ze słońcem, urlopem oraz plażowym lenistwem. Wybierając Bałtyk jako cel wakacyjnych eskapad, wielu ludzi rezygnuje już z tego miejsca w czasie planowania jesiennej wycieczki. Niepotrzebnie – prawda jest taka, że polskie morze cieszy się coraz większą popularnością w innych porach roku, natomiast sam „wysoki sezon” nie ogranicza się już tylko do dwóch najcieplejszych miesięcy w roku.

Morze jesienią

Polska złota jesień nie ma sobie równych, więc planując jesienną wycieczkę nie warto szukać dalekich i egzotycznych destynacji. Góry są genialnym pomysłem, lecz wbrew pozorom to właśnie wyjazd nad Bałtyk, do jednego z nadmorskich kurortów może się okazać strzałem w dziesiątkę. Chłodne poranki, ciepłe popołudnia, drzewa ubrane w całą paletę żółci i czerwieni oraz piękne lasy i klify położone nad samym brzegiem – to doskonałe warunki dla spędzenia kilku dni w ciszy i spokoju. Co jest szczególnie ważne dzisiaj, w czasach, w których każdy żyje wyjątkowo intensywnie i coraz częściej ponad ekstremalne i oryginalne atrakcje ceni sobie możliwość regeneracji, oderwania się od codzienności lub aktywny wypoczynek dobroczynny dla zdrowia i kondycji.

– Miasteczka po sezonie są bardziej ciche i kameralne. Bez dużej liczby urlopowiczów i gwaru można cieszyć się niezmąconym spokojem i pięknem morza. Nawet w większych miastach jest bardziej komfortowo. Przy tym w większości kurortów życie wcale nie zamiera. Z uwagi na rosnące zainteresowanie Bałtykiem w innych porach roku, dobre restauracje, sklepy i kawiarnie pozostają normalnie otwarte. Nie mówiąc już o dużych aglomeracjach, takich jak Gdynia, gdzie przy okazji wyjazdu można pokusić się o zwiedzanie miasta – przekonuje specjalista Hotelu Nadmorskiego**** w Gdyni.

Dodatkowo poza sezonem jest zdecydowanie taniej niż podczas wakacji. Ceny hoteli i kwater są niższe, natomiast restauracje mniej oblegane – łatwiej o wolny stolik i krótszy czas oczekiwania na posiłek. Nie trzeba czekać w kolejkach, przeciskać się w tłoku, męczyć w gwarze i hałasie. Istotnym atutem są mniejsze problemy komunikacyjne: nie ma korków czy problemów z parkowaniem.

Bałtyk: opcja dla aktywnych

Wprawdzie morze jesienią jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich poszukujących wyciszenia i regeneracji, ale amatorzy aktywnego wypoczynku również znajdą coś dla siebie. Coraz więcej osób regularnie uprawia sport i prowadzi zdrowy tryb życia. W związku z tym również oferta coraz większej liczby hoteli zostaje dopasowana do tych potrzeb – w większości dobrych kompleksów można korzystać z sauny i siłowni, uczestniczyć w zajęciach fitness lub polepszać formę pod okiem trenera. Na przykład gdyński hotel Nadmorski to czterogwiazdkowy hotel, który poza wysokim standardem usług daje możliwość wykupienia pakietu, np. Baltic Collagen Weekend obejmującego zabiegi upiększające i regenerujące Instytutu Genesis, „Back to beauty” umożliwiającego rozpoczęcie swojej własnej przygody ze zdrowym trybem życia, „Love Jogging Weekend” stworzonego z myślą o pasjonatach biegania i wielu, wielu innych czyniących jesienny pobyt nad morzem jeszcze bardziej wyjątkowym.

– Genialna lokalizacja sprawia, że hotel jest stworzony dla wszystkich poszukujących wypoczynku w zgodzie ze zdrowiem i aktywnym stylem życia. Usytuowany nad samym morzem, jest idealną bazą wypadową dla długich spacerów lub rowerowych wycieczek po pobliskim Bulwarze Nadmorskim. W okolicy znajdują się ponadto korty tenisowe oraz aquapark. A wszystko to w wyjątkowej oprawie malowniczych klifów, szumu morza oraz zieleni Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego – podsumowuje specjalista hotelu.

fotolia_44704144_subscription_monthly_m