Wielu Warszawiaków przesiada się z samochodów na rowery. To nie tylko kwestia bycia fit, ale również oszczędności, ponieważ podróżowanie autem po zatłoczonej stolicy to spore koszty. Na ulicach Warszawy można spotkać się z najróżniejszymi rowerami. Jakie z nich cieszą się największym zainteresowaniem?

Warszawa z roku na rok ma coraz lepiej rozwiniętą sieć ścieżek rowerowych. Działają tutaj także sklepy z rowerami i częściami i akcesoriami rowerowymi, bez problemu można znaleźć dobry serwis rowerowy z Warszawy, aby naprawić swój rower. Zatem jeżeli chodzi o rowery, Warszawa jest jednym z miast, gdzie amatorzy dwóch kółek mogą czuć się dobrze – oczywiście, wtedy, gdy nie ma smogu, który często zdarza się zimą.

Na warszawskich ścieżkach rowerowych można zauważyć najróżniejsze modele – zarówno te bardzo tanie, jak i kosztujące spore pieniądze. Największym powodzeniem cieszą się klasyczne rowery miejskie, które zapewniają wysoki komfort jazdy na równych nawierzchniach. Amatorzy retro często wybierają rower single speed, czyli tylko z jednym przełożeniem zamiast pełnej gamy przerzutek. Taki rower single speed jest nie tylko lżejszy, ale również rzadziej się psuje. Wśród modeli retro dużym zainteresowaniem cieszą się też rowery typu ostre koło, które nie są wyposażone w wolnobieg.

Oprócz tych modeli rowerów na ulicach Warszawy można też zobaczyć rowery MTB, czyli górskie, które dobrze sprawdzają się zarówno w miejskiej dżungli, jak i na dalsze wyprawy w teren. Uniwersalne są też rowery trekkingowe. Mniejszym powodzeniem cieszą się szosowe rowery w Warszawie, głównie ze względu na stan dróg.

Zatem przekrój różnych typów rowerów w Warszawie jest ogromny – w końcu ważne jest to, że jeździ się rowerem, a nie konkretnie to, z jakiego korzysta się modelu. Niezależnie od tego, jaki wybierzesz, nie zapomnij o bezpiecznym oświetleniu oraz zabezpieczeniu, by rower nie stał się łupem złodziei.

Jeżeli chcesz kupić rower lub skorzystać z serwisu rowerowego w Warszawie, adresy odpowiednich punktów możesz znaleźć już w tej chwili całkowicie przez internet.