Osoby planujące wakacje w Polsce dzielą się na dwie kategorie – miłośników wody, którzy wybierają morze lub Mazury, oraz fanów gór. Ci drudzy mają sporo możliwości, ponieważ w Polsce jest kilka pasm i wszystkie są ciekawe oraz warte zobaczenia. Dlatego właśnie można spędzić niezapomniane wakacje w polskich górach.

Dość oczywistym kierunkiem każdej wycieczki w polskie góry są Tatry i Zakopane. To oczywiście dobre rozwiązanie, jeśli ktoś z jednej strony lubi długie wyprawy, a z drugiej nie przeszkadzają mu turyści, który w sezonie jest coraz więcej. Jednak to początek, a możliwości jest znacznie więcej – świetnie można spędzić również czas w Bieszczadach, Gorcach czy Sudetach. Również Beskid Śląski jest ciekawym miejscem dla osób, które chcą obcować z naturą, ale nie mają chęci na wielogodzinne, męczące wyprawy. Ciekawą opcją jest mieszczący się tam Ustroń. Pensjonaty czy pokoje nie są problemem, ponieważ na terenie miasta i w jego okolicach działa wiele ośrodków i hoteli, dlatego zakwaterowanie nie powinno być przeszkodą podczas planowania ciekawych, pełnych atrakcji wakacji.

Postaw na aktywność

Kiedy decydujemy się na wakacje w górach musimy pamiętać, że są one skrojone przede wszystkim dla osób, które lubią ruch i świeże powietrze. Oczywiście, można spędzić dwa tygodnie w mieście, chodzić po sklepach i nie forsować się, ale wydaje się, że góry nie są na to odpowiednim miejscem. Dziesiątki szlaków turystycznych, trasy rowerowe, wspaniałe widoki i bliskość natury – w takich okolicznościach każdy wcześniej czy później nałoży buty górskie i wyruszy na wyprawę. Nie trzeba przecież zdobywać najwyższych szczytów, czy chodzić po kilkanaście godzin. Bez większego problemu można znaleźć krótsze trasy, które zachwycają pięknymi widokami, a jednocześnie nie są tak bardzo obciążające. Wszystko zależy od chęci i naszych możliwości.

ustroń pensjonaty

Mniejsze miejscowości

Zakopane jest piękne, ale dla wielu przytłaczające. Przede wszystkim z powodu ogromnej ilości turystów. Jednak wypoczynek w górach nie powinien nam się kojarzyć tylko z tym miastem – jest wiele równie pięknych, a znacznie spokojniejszych miejscowości wypoczynkowych. Ciekawym przykładem jest wspomniany już Ustroń. Pensjonaty, pokoje hotelowe, kwatery – wszystkie można znaleźć bez większego kłopotu, choć o rezerwacji należy pamiętać na kilka miesięcy wcześniej. Miejscowość jest znacznie mniejsza, ale również chętnie wybierana przez turystów. Wszystko z powodu malowniczego położenia i ciekawych atrakcji w samym mieście. A takich miejsc jak Ustroń w całej Polsce jest znacznie więcej.