Nareszcie wiosna! Czas reaktywować rower i naładować akumulatory po męczącej zimie. Wiosną jednak szczególnie znaczenie ma to, co na siebie wkładamy.

Zmienna pogoda wymaga odpowiedniego stroju. Często zdarza się, że wyjeżdżamy z domu w pięknym słońcu, a już w połowie wycieczki moczy nas wiosenna mżawka lub przewiewa nagły chłodny wiatr. Najlepszym wyjściem w takich sytuacjach jest postawienie na ubiór wielowarstwowy. Dobrze, jeśli wszystkie elementy stroju mają właściwości termoaktywne i mogą ze sobą współgrać, żeby zagwarantować optymalną termoregulację skórze.

Dla komfortu skóry

Warstwa najbliższa ciału powinna szybko i skutecznie odbierać ze skóry pot wydzielany podczas wysiłku i transportować go na zewnątrz. Dzięki temu w każdych warunkach unikniemy przykrego uczucia chłodu i wilgoci na skórze, np. kiedy po intensywnym podjeździe zwalniamy tempo lub zjeżdżamy z góry owiewani chłodnym powietrzem. Kolejna warstwa – z długim rękawem ma za zadanie nie dopuszczać do ciała zimna z zewnątrz, ale jednocześnie – nie może blokować oddawania nadmiaru ciepła wydzielanego przez ciało. Dlatego tak ważna jest jej oddychalność. Lekka kurtka z materiału wodoodpornego, ale pozwalającego skórze oddychać sprawi, że nie przegrzejemy się ani nie przemarzniemy podczas aktywności w terenie.

Dla wygody

Na dni, kiedy nie ma potrzeby ubierania dwóch warstw odzieży, ale chcemy być przygotowani na chwile podszyte wiosennym chłodem warto się zaopatrzyć rowerowe rękawki. Ten praktyczny dodatek można znaleźć np. w kolekcji odzieży rowerowej marki BRUBECK. Jest doskonałym uzupełnieniem stroju na dni o zmiennej pogodzie. Skutecznie chroni przed wiatrem i obniżoną temperaturą. Dwuwarstwowa dzianina zapewnia szybki transport wilgoci za zewnątrz i bardzo szybko schnie. Cieńsza dzianina od wewnętrznej strony łokci zapobiega krępowaniu ruchów oraz poprawia wentylację. Komfort użytkowania dodatkowo wspomaga anatomiczna konstrukcja lewego i prawego rękawa i zastosowanie bezuciskowych ściągaczy.
Oprócz wygody, nie można zapominać też o bezpieczeństwie podczas jazdy na rowerze. Jeszcze niezbyt długie dni i zmienna pogoda sprawiają, że większą uwagę trzeba zwrócić na to, by być widocznym na drodze. Dobrze, by nie tylko rower, ale także strój, tak jak rękawki rowerowe Brubeck, posiadał element odblaskowy. Z takim wyposażeniem wiosenne rowerowe wyprawy o każdej porze będą bezpieczniejsze i przyjemniejsze.

Rękawki kolarskie BRUBECK
Rozmiar: S/M, L/XL
Kolor: czarny/czerwony
Cena: 41,99 zł

Więcej na: www.brubeck.pl