Wielu Polaków ma sentyment do marki, ponieważ rowery Romet przez nią produkowane to jedne z najstarszych dostępnych w Polsce i prawie każda rodzina miała kiedyś jakiś model składaka z tą nazwą na ramie. Firma ta działa na ryku już od 1971 roku, wtedy jeszcze pod szyldem Zjednoczonych Zakładów Rowerowych. Mimo wielu trudności z jakimi spotykały się zakłady produkcyjne w dawnych latach (brak surowców, odpowiednio wykształconej kadry), rozwijała się dość szybko. Obecnie, od 2006 roku, Romet to nazwa marki rowerów, których producentem jest Arkus & Romet Group. Dodatkowo, pod tym szyldem produkowane są także motorowery i skutery. One co prawda składane są już z chińskich części, ale nadal kupując je wspieramy rodzimy przemysł.

Prosty rower Romet dla każdego

Jeśli ktoś poszukuje dość nieskomplikowanego, spełniającego podstawowe funkcje i raczej taniego roweru, to z pewnością powinien zadowolić go model Rambler 1.0, który jest najtańszym z górskich rowerów tej marki. Rower ten prezentuje się bardzo dobrze, jest wyposażony w aluminiową ramę, ma amortyzator, z tyłu siedem przełożeń, a jego przerzutki są marki Tourney. Wielką zaletą tego modelu jest na pewno cena, która w katalogu prezentującym rowery Romet wynosi równo tysiąc złotych. Oczywiście jeśli rozglądamy się za rowerami także w sieci, możemy trafić na dużo tańsze oferty. Niektórzy kupują je już za 800 a nawet 700 złotych.Gdyby udało się kupić go w tej cenie, stosunek ceny do jakości wyjdzie naprawdę bardzo dobry.rowery romet

Rowery Romet z serii Vintage

Innym ciekawym produktem marki Romet są rowery z serii Vintage. Zawiera ona właściwie tylko dwa modele, a z pewnością posiada potencjał do rozwinięcia swoich możliwości. Rowery dostępne są w wersji damskiej i męskiej. Posiadają one stalowe ramy, koła o wielkości 28 cali i opony szerokie na 37 milimetrów, a także przerzutkę Shimano Tourney znajdującą się z tyłu. Z przodu wstawiona jest tylko jednak tarcza. Kierownica jest gięta i oczywiście posiada regulację wysokości, dzięki czemu można łatwo dopasować rower do swojego wzrostu. W standardzie są również błotniki i oświetlenie napędzane dynamem. Jest też bagażnik, prawdopodobnie nie nada się do transportu większych i cięższych rzeczy, ale taka forma również jest dość przydatna. To wszystko sprawia, że rowery Romet Vintage doskonale nadają się do jazdy po mieście. Kosztują też dość niewiele, bo w katalogach znaleźć można je za cenę 899 złotych. Oczywiście, każdy kto umie szukać w Internecie, znajdzie je w cenie jeszcze niższej, np. na http://bikersworld.pl/firm-pol-1422352306-Romet.html. Dla osób poszukujących stylowych, prostych rowerów do jazdy po mieście, ten będzie bardzo dobrą propozycją.