Benedikte

Największy przewoźnik promowy w Europie – Scandlines, przedstawia nową ofertę biletów promowych na dwóch trasach z Niemiec do Danii: z Rostock–Gedser oraz Puttgarden–Rødby, z możliwością przedłużenia trasy do Szwecji. Podróżnych z Polski szczególnie może zainteresować rejs z niemieckiego Rostock oddalonego od Świnoujścia o około 180 km, skąd podróż promem do duńskiego Gedser trwa 2h.

Nowa oferta to jedna, specjalna cena obowiązująca na dwóch trasach do końca maja. Podróżni zapłacą zaledwie 39 euro, rezerwując bilet „2 trasy, 1 cena” z Rostocku do Gedser lub z Puttgarden do Rødby, z 14-dniowym wyprzedzeniem w klasie ekonomicznej. Standardowa cena biletu w tej samej klasie w wysokim sezonie to 67 euro.

Połączenia Scandlines to również najszybszy i najwygodniejszy sposób dotarcia do Szwecji. Promocyjna cena 39 euro do Danii obowiązuje również, gdy podróżni łączą bilety i ruszają dalej, decydując się na jedną z dwóch ofert rejsu do Szwecji: Öresund lub Szwedzki bilet. Kupując dodatkowy bilet Öresund już za 78 euro można dostać się do Szwecji z Niemiec przez cieśninę Öresund, zarówno z Rostocku, jak z Puttgarden. Wybierając kombinację Szwedzki bilet pasażerowie mogą rozszerzyć trasy Puttgarden–Rødby lub Rostock–Gedser o kolejny etap: z duńskiego portu Helsingør do szwedzkiego Helsingborg. Koszt tej łączonej opcji połączenia wynosi łącznie 80 euro w klasie ekonomicznej, cena obowiązuje do końca maja.

Oferta specjalna Scandlines na sezon 2015 dotyczy przewozu pojazdów o długości do 6m, z maksymalnie 9-cioma pasażerami. Bilety „2 trasy, 1 cena” można rezerwować i kupić online na polskiej stronie przewoźnika www.scandlines.pl