Turcja, obok Grecji i Egiptu, jest jedną z najpopularniejszych destynacji wśród naszych rodzimych turystów. Widać to między innymi w statystykach sprzedaży biur podróży. Decydując się na wakacje w Turcji warto wcześniej zastanowić się w której miejscowości chcielibyśmy je spędzić. Oto krótka charakterystyka najpopularniejszych z nich.

Do najpopularniejszych miejsc na wakacje w Turcji należą przede wszystkim Alanya, Antalya, Bodrum oraz Oludeniz. Zapraszamy do zapoznania się z ich opisem, co z pewnością ułatwi wybór tym, którzy szukają miejsca na wakacje.

Bodrum
Bodrum leży w południowo zachodniej części Turcji, nad Morzem Egejskim. To bardzo urokliwie położone miasto jest swojego rodzaju enklawą rozrywki w Turcji. Każdego roku swoje wakacje spędzają tutaj setki tysięcy turystów spragnionych wypoczynku na plażach oraz wieczornej rozrywki i zabawy w nocnych klubach czy dyskotekach.

Plaże w Bodrum są żwirowe lub kamieniste, jednak w niedalekiej odległości od kurortu można trafić na bardzo ładne plaże piaszczyste.

Ze względu na niewielką odległość do greckich wysp (w tym wyspy Kos), jedną z atrakcji turystycznych są wycieczki fakultatywne w Bodrum, w ramach których możemy udać się w rejs statkiem właśnie na jedną z wysp greckich.

Inną atrakcją jest nurkowanie, w Budrum znajduje się wiele świetnych miejsc do uprawiania tego sportu, a w samym mieście znajduje się ponad 20 baz.

Oludeniz
Oludeniz to niewielkie miasto będące ośrodkiem wypoczynkowym w Turcji, położone na Morzem Śródziemnym. Wprawdzie Oludeniz nie jest duże, to każdy turysta, który kupi wycieczkę w to malownicze miejsce znajdzie tutaj coś dla siebie.

Plaża w Oludeniz jest jedną z najpiękniejszych w Turcji i to właśnie ona przyciąga rzesze turystów. Warto dodać że jest to oczywiście plaża piaszczysta, ciągnąca się nieprzerwanie na długości 2 kilometrów.

Ze względu na fakt iż Oludeniz znajduje się w obszarze objętym pod ochroną, nad samą plażą znajdziemy tylko kilka hoteli, pozostałe obiekty noclegowe zlokalizowane są w pobliskich miejscowościach, z których najczęściej odwiedzane jest Fethiye.

Zanim przejdziemy do opisu kolejnych miejscowości wypoczynkowych, chcielibyśmy zwrócić uwagę na fakt, iż decydując się na wakacje w Turcji w konkretnym miejscu, warto także zapoznać się z opiniami turystów, którzy już byli w danym kurorcie wypoczynkowym. Tutaj z pewnością przychodzą portale i blogi turystyczne, takie jak Travelmaniacy.pl, dzięki którym możemy dokładniej poznać daną miejscowość oraz hotel w którym chcemy spędzić nasz urlop.

Alanya
Alanya jest jedną z miejscowości w Turcji, której gospodarka w dużym stopniu opiera się na turystyce. Znajduje się na południu kraju, u wybrzeży Morza Śródziemnego. Bardzo wielu turystów decydujących się na wakacje w Turcji, decyduje się na kupno wycieczki właśnie w jednym z hoteli w Alanyi. Jednym z głównych „za” popierających taki wybór jest piękna piaszczysta Plaża Kleopatry.

W trakcie sezonu turystycznego miasto żyje zarówno latem jak i zimą. W dzień głównymi atrakcjami jest wypoczynek na plaży połączony z zażywaniem kąpieli morskich i słonecznych. Wieczorami natomiast liczne restauracje, kluby czy dyskoteki oczekują na spragnionych rozrywki turystów.

Myli się jednak ten, kto by myślał że jest to jedynie miejsce wypoczynku przeznaczone dla młodych, rozrywkowych ludzi. Coś dla siebie znajdą także amatorzy zwiedzania. Do głównych miejsc na liście najatrakcyjniejszych zabytków zalicza się Czerwona Wieża licząca 33 metry wysokości, która widocznie góruje nad miastem. Inne obiekty warte bliższego poznania, to seldżucka twierdza Alanya Kalesi czy liczne jaskinie udostępnione zwiedzającym.

Antalya
Antalya jest obok Alanyi kolejnym z głównych miejscowości wypoczynkowych w Turcji, leży u podnóża gór Taurus nad Morzem Śródziemnym. Miejscowość zamieszkiwana jest przez niespełna milion osób, jednak w szczycie sezonu turystycznego, przypadającego na lipiec i sierpień, ich liczba wzrasta ponad dwukrotnie, dzięki dużej ilości turystów. Sprzyja temu położony kilkanaście kilometrów od miasta międzynarodowy port lotniczy.

W kurorcie znajdziemy bardzo wiele obiektów noclegowych począwszy od luksusowych kompleksów hotelowych, po mniejsze bardziej kameralne obiekty.

140485969060733300