sklep odlo z odzieżą termoaktywną
Zimą nie musisz rezygnować z aktywności. Jeżeli chcesz biegać, jeździć na rowerze, chodzić po górach i uprawiać inne sporty, w takim przypadku musisz jednak pamiętać o wybraniu odpowiedniej odzieży. Przy jej doborze warto pamiętać o zasadzie trzech warstw.

W przypadku odzieży zimowej koszulka z krótkim rękawem i gruba kurtka nie będą najlepszym wyborem do uprawiania sportów. Najlepiej zdecydować się na takie ubrania, które będą pełniły funkcję izolacyjną, ale także będą lekkie i będą posiadały właściwości termoregulacyjne. Dlatego też najlepiej zdecydować się wtedy na trzy warstwy – każdą inną.

Są to następujące warstwy:
warstwa pierwsza – bielizna termoaktywna
warstwa druga – bluza techniczna
warstwa trzecia – kurtka i spodnie techniczne

Odzież opracowaną zgodnie z tą zasadą znajdziesz w ofercie  sklepu internetowego Odlo to jedno z miejsc, gdzie możesz ją zakupić.

Warstwa pierwsza – bielizna termoaktywna
To warstwa, która styka się ze skórą i powinna dawać izolację cieplną i pomagać w odprowadzaniu potu ze skóry na zewnątrz. Nie powinna również krępować ruchów, aby aktywność była komfortowa. Dobrym pomysłem będzie wybranie ubrań ze specjalnym dodatkiem jonów srebra, które chronią przed powstawaniem nieprzyjemnego zapachu potu, a także zapobiegają rozwojowi drobnoustrojów. Wybierz bieliznę z długim rękawem oraz legginsy z długimi nogawkami, aby ochronić całe swoje ciało – warto też zaopatrzyć się w termoaktywne, ciepłe skarpetki oraz ciepłą bieliznę taką jak slipy czy figi albo szorty. Na zimę dobrym wyborem będzie także bielizna z dodatkiem wełny merino.

Warstwa druga – bluza techniczna
Jej zadaniem jest termoregulacja organizmu – nie można o niej zapominać niezależnie od warunków atmosferycznych. Pozwala ona na poprawę izolacji i reguluje temperaturę zarówno w trakcie lekkiego, jak i intensywnego wysiłku fizycznego. Zapobiega w ten sposób nadmiernemu przegrzaniu lub wyziębieniu organizmu, a tym samym zmniejsza ryzyko przeziębień.

Warstwa trzecia – kurtka i spodnie techniczne
Odzież tego rodzaju powinna być wykonana z zaawansowanych materiałów zmniejszających efekty działania warunków atmosferycznych – nadmiernego wiatru, zimna, śniegu. Jeżeli chcesz kupić taką odzież Odlo sklep internetowy oferuje specjalne kurtki typu hardshell, które bazują na materiale Gore-Tex – zapewnia on skuteczną ochronę przed wiatrem i wodą i jednocześnie zapewnia także bardzo dobrą oddychalność i komfort termiczny. Z podobnego materiału powinny być wykonane także spodnie.

Jeżeli chcesz wybrać dla siebie odzież zgodnie z zasadą trzech warstw, sprawdź już teraz ubrania Odlo, sklep online tej firmy oferuje wszystko, czego potrzebujesz do uprawiania sportów zimą.