Urlop to czas, kiedy odpoczywamy i możemy zapomnieć o problemach dnia codziennego. To kilka dni relaksu i regeneracji sił. Są jednak zdarzenia, które skutecznie potrafią zepsuć nam wakacje. Brak ubezpieczenia powoduje, że samodzielnie musimy pokryć koszty leczenia i transportu do Polski. W przypadku, kiedy się na nie zdecydujemy, mamy pewność, że otrzymamy wsparcie i pomoc, a nasze wakacje nie będą nas kosztowały więcej, niż planowaliśmy.

Dobrowolne, ale niezbędne

Ubezpieczenie turystyczne nie jest obowiązkowe, nie jest wymagane jego wykupienie przed wyjazdem i nie musimy się na nie decydować. To nasz dobrowolny wybór, decyzja, którą podejmujemy samodzielnie. Wciąż nie wszyscy zabezpieczają się przed wyjazdem w ten sposób, wierząc, że nic złego nie może im się stać podczas beztroskiego wypoczynku. Okazuje się jednak, że są zdarzenia od nas całkowicie niezależne. Nigdy nie wiemy, kiedy będziemy potrzebować pomocy medycznej, specjalistycznego leczenia, ewentualnego transportu do Polski czy też padniemy ofiarą kradzieży.

Ubezpieczenie turystyczne jest więc ochroną dla naszego zdrowia, a nawet życia. Pozwala pokryć koszty leczenia, a nawet akcji poszukiwawczych w górach i nad morzem. Dzięki niemu nie musimy się martwić o ewentualne dodatkowe wydatki związane z pomocą medyczną, kiedy będziemy jej potrzebować na skutek nieszczęśliwego wypadku podczas wakacji.

Ubezpieczenie turystyczne w kilka minut

Aby ułatwić przyszłym podróżnym wykupienie ubezpieczenia turystycznego, firma ubezpieczeniowa AVIVA proponuje zawarcie umowy drogą internetową. Możemy więc dopełnić wszelkich formalności bez wychodzenia z domu, nawet 1 dzień przed planowanym wyjazdem. Należy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej, opłacić polisę, po czym ubezpieczenie otrzymujemy na wskazany adres mailowy. Jej cena jest znacząco niższa niż ewentualne koszty leczenia.