Co roku w okresie letnim pojawiają się w mediach informacje o wyłudzeniach pieniędzy przez oszustów, którzy oferują fikcyjne mieszkania i apartamenty w miejscowościach turystycznych. Po przyjeździe przez klientów na miejsce okazuje się jednak, że taki apartament albo nie istnieje, albo należy do zupełnie innej osoby. Pieniądze przepadają, a oszukany musi dochodzić swoich praw przed sądem, co trwa bardzo długo.

Zorganizowany przekręt

Oszuści długo przygotowują się do tego, aby skutecznie naciągnąć na jak największą kwotę turystów. Podają numery telefonów, dokładny adres apartamentu czy swoje dane personalne – zwykle zmyślone. Apartamenty mogą rzeczywiście istnieć w podanej lokalizacji, ale należą do zupełnie innych osób, o czym najczęściej oszukani turyści dowiadują się zbyt późno, kiedy nie mogą skontaktować się z tymi osobami, którym przelały zaliczkę czy nawet pełną kwotę za wynajem apartamentu na wakacje. Podczas pierwszego kontaktu z oszustem, turysta niczego nie podejrzewa. Często w bardzo szczegółowy sposób odpowiadają oni na pytania potencjalnych klientów, zachęcając w nie nachalny sposób do skorzystania z ich oferty. Kiedy zdobędą pieniądze od niczego nieświadomych klientów, rozpływają się w powietrzu i nie można ich już namierzyć. Dotychczasowe numery telefonów nie odpowiadają, a sprawę należy już tylko skierować na policję, która tak naprawdę niewiele może zrobić.

Uwaga! Jak ustrzec się przed oszustami?

Nie jest łatwo rozpoznać oszukańczą ofertę wynajmu apartamentu w kurorcie nadmorskim. Trzeba na każdym etapie rezerwacji przez internet zachować czujność i mieć stały kontakt z wynajmującymi. Najlepiej w ogóle nie wpłacać całej kwoty za pobyt, pomimo możliwości skorzystania w takiej sytuacji z atrakcyjnych zniżek.

To przykre, że oszust w ten sposób rujnuje renomę wielu uczciwych wynajmujących apartamenty. Często osoby te wydały bardzo dużo na apartament w kurorcie, aby móc w dłuższej perspektywie na nim zarabiać. Taką ofertę dla inwestorów przygotowała firma Extra Invest, która posiada apartamenty nad morzem na sprzedaż. Są to lokale w Pobierowie, znajdujące się w województwie zachodniopomorskim, w miejscu mało zatłoczonym, choć tętniącym życiem w okresie od początku czerwca, do nawet końca września. Jeśli rozważamy możliwość zainwestowania w nieruchomości, warto się zastanowić nad taką inwestycją. Ponadto zyskamy miejsce, gdzie spokojnie będziemy mogli wypoczywać, bez konieczności poszukiwania innych apartamentów nadmorskich.

cruise-358228_640