Wakacje sprzyjają nie tylko długim urlopom, ale także popularnym ostatnio wyjazdom typu city break, czyli weekendowym wycieczkom do dużych, wartych odwiedzenia miast. Najpopularniejsze kierunki wybierane przez Polaków to europejskie stolice, a także Trójmiasto, Zakopane oraz Giżycko. Chętnie odwiedzamy także Wrocław, aby poznać uroki Dolnego Śląska. Weekend spędzony w tym regionie może okazać się niezapomnianą przygodą.

Szlakiem historii

 

Dolny Śląsk ma naprawdę bogatą historię. Przez wieki był siedzibą książąt, szlachciców i arystokratów, czego świadectwem są liczne zamki, dwory i pałace rozciągające się od samej stolicy regionu po wysokie Sudety. Europejski Szlak Zamków i Pałaców co roku przyciąga wielu turystów. Wśród 16 wyjątkowych obiektów znajdziemy piękne, odrestaurowane z poszanowaniem tradycji i historii, hotele i restauracje. Przykładem takiego miejsca jest oddalony jedynie 20 minut od centrum Wrocławia i 2 km od autostrady A4 Zamek Topacz Resort & Art SPA. Wycieczka do tak niezwykłych miejsc, przepełnionych tajemniczymi historiami, to ciekawa wyprawa zarówno dla starszych, jak i młodszych odkrywców.

Zamek Topacz, który znajduje się tuż pod Wrocławiem, to wyjątkowa perła architektoniczna. Jego historia sięga początków XIV wieku. Dzisiaj to czterogwiazdkowy hotel, który przyjmuje swoich Gości  w Zamku oraz w 4 odrestaurowanych budynkach, których nazwy pochodzą od ich historycznego przeznaczenia: budynek Rządcówki, Spichlerz, budynek Oficyny i Domek Ogrodnika – mówi Kierownik Marketingu Zamku Topacz, Patrycja Dawgiert.

Szlakiem niezwykłych widoków

Rejony południowo-zachodniej Polski to także zapierające dech w piersiach panoramy. Warto wybrać się do Karkonoskiego Parku Narodowego, w którym można zobaczyć niespotykane kształty skał polodowcowych oraz ciekawe gatunki roślin i ptaków. Warto pamiętać także o urokliwym zakątku, którym z pewnością jest Wodospad Szklarski. Zwężający się u dołu i skręcający spiralnie strumień wody wodospadu ma wysokość około 13 m. Na terenie Narodowego Parku Gór Stołowych można z kolei zwiedzić Błędne Skały, czyli jedyny w swoim rodzaju zespół bloków skalnych, tworzących szlak w postaci labiryntu. Jeśli wolicie spędzać czas w mieście, to koniecznie zobaczcie największą w Polsce multimedialną fontannę na Pergoli, obok Hali Stulecia we Wrocławiu. Zwiedzając stolice Dolnego Śląska nie można zapomnieć o Rynku Głównym, Ratuszu oraz najstarszej części miasta, czyli Ostrowie Tumskim.

Aktywny weekend

W okolicach Wrocławia znajdziemy wiele tras rowerowych, dzięki czemu z łatwością połączymy aktywny wypoczynek ze zwiedzaniem. Zamek Topacz umożliwia swoim gościom wypożyczenie rowerów. W ten sposób nie trzeba się martwić transportem czy przechowywaniem jednośladów. Dodatkowo na terenie Zamku znajdują się korty tenisowe, strzelnica golfowa, a także wypożyczalnia kajaków.

Spokojny wypoczynek

Jeśli potrzebujecie choć chwili wytchnienia, to pomyślcie o hotelu który po dniu pełnym wrażeń zapewni wam spokojny i relaksujący wieczór. Korzystając z oferty SPA warto zwrócić uwagę na składniki wykorzystywane podczas zabiegów. W Art Spa w Zamku Topacz znajdziemy kosmetyki z kawiorem, perłami, diamentami, kwiatami, ziołami, owocami i szlachetnymi olejami. Dodatkowo każdy może samodzielnie skomponować swój rytuał piękna. Dużym atutem tego miejsca jest również kompleks saun i basenów, dzięki któremu do codziennych obowiązków wrócimy wypoczęci i zrelaksowani.

Dolny Śląsk, a przede wszystkim jego stolica, to miejsce, które z pewnością warto wpisać na listę must have tegorocznych wakacji.