Wrocław – Wenecja Północy, Miasto Stu Mostów, Miasto Krasnali, Europejska Stolica Kultury, Miasto Spotkań. Wrocław to metropolia na uboczu, w której od zawsze ścierały się wpływy różnych kultur. Aktualnie jest jednym z największych polskich miast, które swoimi atrakcjami przyciąga turystów. Jakie to atrakcje?

Rynek staromiejski

Rynek staromiejski we Wrocławiu to jeden z największych placów targowych w Europie, znajdują się na nim dwa największe ratusze w Polsce – Stary i Nowy. Stary Ratusz budowano w kilku etapach, całość rozbudowy trwała 250 lat. Jest jednym z najlepiej zachowanych, historycznych ratuszy w Polsce. W piwnicach Ratusza, znajduje się jeden z najstarszych lokali gastronomicznych w Europie – Piwnica Świdnicka. Nowy Ratusz to budynek z drugiej połowy XIX wieku. Aktualnie pełni swoją funkcję i urzęduje w nim Prezydent miasta z radą miejską.

Ostrów Tumski

Jedna z najstarszych części Wrocławia. Pełni funkcje religijne, ale również turystyczne i rekreacyjne. Znajdziemy tu między innymi zabytkową i monumentalną katedrę św. Jana Chrzciciela, kościół św. Krzyża, kościół św. Idziego, Ogród Botaniczny, a także wiele kawiarenek i restauracji. Co ciekawe na Ostrowie Tumskim światła do dziś zapalane są przez latarnika.

Zoo z Afrykarium

Najstarszy i największy ogród zoologiczny w Polsce. Założony został 1865 roku. W 2014 roku otwarto Afrykarium, w którym znajduje się również Oceanarium – jest to pierwszy tego typu obiekt w Polsce.

Hala Stulecia i tereny wystawowe

Hala Stulecia, wraz z Pergolą, terenami wystawowymi, Parkiem Szczytnickim oraz wrocławskim ZOO, zaraz po Starym Mieście i Ostrowie Tumskim, stanowi największe skupisko atrakcji rekreacyjnych dla mieszkańców i zwiedzających. Potężna Hala Stulecia zbudowana przez Maxa Berga to budynek innowacyjny, który trafił na listę UNESCO i jest jedynym budynkiem na tej liście we Wrocławiu. Oprócz tego w pobliżu znajduje się Pawilon Czterech Kopuł z Muzeum Współczesnym, Pergola z fontanną multimedialną, Ogród Japoński oraz Park Szczytnicki, w którym tereny wystawowe leżą.

Wrocław to miasto pełne atrakcji, dlatego warto zwiedzić je lepiej, np. z przewodnikiem po Wrocławiu, dzięki czemu z pewnością zobaczymy wszystkie zabytki i miejsca, do których warto zajrzeć.