Romantyczny weekend w ekskluzywnym beskidzkim SPA za odrobinę kreatywności? Szpital Miejski w Zabrzu ogłasza konkurs na nazwy dla pokojów narodzin w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka. Nagrodą w zabawie jest pobyt dla dwóch osób w Hotelu Diament w Ustroniu.

Konkurs trwa do końca marca. Pomysły na nazwy trzech sal porodowych można publikować na facebookowym profilu Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu (www.facebook.com/czkid) lub przesłać mailem na adres sekretariat@szpitalzabrze.pl. – Oceniając propozycje będziemy brać pod uwagę m.in. pomysłowość i oryginalność – mówi Karolina Raczak-Moroń, położna koordynująca blok porodowy w Centrum.
Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu otwarto w listopadzie 2014 roku. Pacjentki rodzą w trzech nowoczesnych salach porodowych. Mają do dyspozycji wiele form porodu, także porody do wody. – Sale są przestronne, nowoczesne, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt. A jednocześnie przytulne, kolorowe, przyjazne pacjentkom. Chcemy je nazwać, by jeszcze lepiej kojarzyły się przyszłym mamom – wyjaśnia Karolina Raczak-Moroń.
W zabawie mogą brać udział wyłącznie osoby pełnoletnie. Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej www.szpitalzabrze.pl.
***

Szpital Miejski w Zabrzu sp. z o.o. to miejski szpital wieloprofilowy. Powstał 4 grudnia 1961 roku. Szpital dysponuje 410 łóżkami, funkcjonują w nim oddziały: Chorób Wewnętrznych, Neurologii, Dermatologii, Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej, Anestezjologii i Intensywnej Terapii Medycznej, Oddział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej oraz Oddział Ginekologii i Położnictwa, Neonatologii. Przy szpitalu działają ponadto Centrum Zaopatrzenia Medycznego, Zakład Opiekuńczo– Leczniczy, a także bezpłatna szkoła rodzenia. W 2011 roku Szpital został wyróżniony Złotą Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Szpital posiada certyfikaty „Szpitala bez bólu” oraz „Szpitala promującego zdrowie” oraz tytuł „Perły Medycyny”.