Zima z roku na rok jest coraz krótsza i przez to sezon narciarski również trwa zaledwie kilkanaście tygodni. Wielu z nas zaledwie kilka razy do roku wybiera się na narty. Dlatego należy zadać sobie pytanie, czy w ogóle warto inwestować w drogi sprzęt narciarski? Wypożyczalnie sprzętu ze Szczyrku narciarskiego wychodzą naprzeciw naszym wątpliwością.

 

Nowy sprzęt i wiele możliwości

Dzięki temu, ze wypożyczalnie systematycznie, co jakiś czas, wyprzedają zużyty sprzęt i kupują nowy, w wielu wypożyczalniach znaleźć można zupełne nowości. Modele, które dopiero co opuściły sklepowe półki. Właściciele tych miejsc dbają bardzo o to, żeby podczas korzystania ze sprzętu nikomu nie działa się krzywda. Możliwe jest to właśnie dzięki temu, że oferowany przez nich sprzęt jest nowoczesny i dobry jakościowo. Wśród wielu osób pokutuje przekonanie, że skoro jest to sprzęt używany wielokrotnie, to z pewnością jest kiepski, zużyty i przez to także niebezpieczny. Nic bardziej mylnego. Jeśli narty bądź deska spowodują zagrożenie na stoku, jest to bardzo duże zagrożenie także dla właściciela wypożyczalni. Nie tylko wizerunkowo, ale przede wszystkim prawnie. Dlatego z całą pewnością można uznać, że narty, deski, kaski i inne akcesoria w wypożyczalni są w pełni sprawne.

 

Ponadto, dzięki zróżnicowanemu asortymentowi, wypożyczalnie, zwłaszcza w Szczyrku, są świetną alternatywą dla kupna sprzętu na inny styl jazdy. Jeśli zastanawiacie się, czy fajne jeździ się stylem freeridowym, ale zawsze zjeżdżaliście klasycznie, nie ma potrzeby inwestowania w nowy sprzęt. Wystarczy go wypożyczyć i sprawdzić, czy ten styl w ogóle jest dla mnie. Może się okazać, że zupełnie się do tego nie nadajemy.

 

Oszczędność miejsca i pieniędzy

Jeśli mieszkamy w niewielkim mieszkaniu przechowywanie nart i deski snowboardowej jest nie lada wyczynem. Wiele osób decyduje się na przechowywanie ich w piwnicy, nie zdając sobie sprawy, jak bardzo wilgoć szkodzi sprzętowi narciarskiemu. Ponadto po zakończeniu i przed rozpoczęciem każdego sezonu powinno się serwisować sprzęt, dzięki czemu będzie on utrzymywał się w dobrej kondycji. Wszystko to jest inwestycją, która w gruncie rzeczy zamraża nasze pieniądze. Wypożyczalnia nart jest zatem idealnym rozwiązaniem, które oszczędzi bardzo dużo pieniędzy, miejsca i uprzyjemni podróże do Szczyrku. Nie będziecie bowiem musieli wozić ze sobą całego ekwipunku narciarskiego.