Wyszukiwarka e-podróżnik.pl bierze udział w Międzynarodowych Targach Rozwiązań Informatycznych w Transporcie Publicznym IT-TRANS 2014. e-podróżnik.pl jest jedyną polską wyszukiwarką, która zaprezentowała swoje osiągnięcia podczas oficjalnej konferencji targów. IT-TRANS to jedno z najważniejszych wydarzeń branży transportu publicznego na świecie.

Wyszukiwarka e-podróżnik.pl jako jedyna firma z Polski wzięła udział w oficjalnej konferencji międzynarodowych targów IT-TRANS. e-podróżnik.pl zaprezentował swoje rozwiązania informatyczne w dziedzinie transportu publicznego podczas panelu „Market Update”. Tematem wystąpienia Andrzeja Soroczyńskiego, Prezesa Teroplan S.A. była nawigacja w ogólnoeuropejskim transporcie publicznym oraz kwestia dostępności biletów online na połączenia realizowane przez różne środki transportu komunikacji zbiorowej. Wyszukiwarka e-podróżnik.pl została zaprezentowana jako rozwiązanie pozwalające pasażerom na zaplanowanie podróży w jednym miejscu. Sposób, w jaki wyszukiwarka współpracuje z przewoźnikami, a także propozycja gromadzenia rozkładów jazdy w ramach jednej wyszukiwarki spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników spotkania.

Polska wyszukiwarka jest także obecna w części wystawienniczej targów. Odwiedzający stoisko e-podróżnik.pl mogą dowiedzieć się, w jaki sposób serwis ułatwia podróżowanie środkami transportu zbiorowego. Uczestnicy targów testują aplikację mobilną e-podróżnik.pl, poznają sposób działania wyszukiwania „od adresu do adresu”, czy sprawdzają zakup biletów online.

Międzynarodowe Targi Rozwiązań Informatycznych w Transporcie Publicznym IT-TRANS odbywają się w Karslruhe, w południowo-zachodnich Niemczech w dniach od 18 do 20 lutego br. Targi to jedne z najistotniejszych spotkań branży transportu publicznego. Stanowią miejsce prezentacji najnowszych rozwiązań oraz produktów dla transportu publicznego. W tym roku w targach bierze udział blisko 150 firm z 25 krajów.

e-podróżnik.pl to pierwsza w Polsce, kompleksowa wyszukiwarka połączeń kolejowych i autobusowych, a także połączeń komunikacji miejskiej. Właścicielem marki e-podróżnik.pl jest spółka akcyjna Teroplan S.A. (dawniej INVENTORS.PL A. Soroczyński, J. Stuglik, T. Hajnos Spółka Cywilna). Obecnie e-podróżnik.pl udostępnia rozkłady jazdy blisko 600 przewoźników kolejowych i autobusowych, a także rozkłady jazdy komunikacji miejskiej wybranych miast w Polsce: Poznania, Wrocławia, Krakowa, Warszawy, Łodzi, Szczecina, Białegostoku, Trójmiasta, a także wszystkich miast Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Wkrótce w wyszukiwarce pojawią się rozkłady kolejnych przedsiębiorstw komunikacyjnych. e podróżnik.pl jako jedyna wyszukiwarka połączeń oferuje innowacyjny sposób wyszukiwania „od adresu do adresu”, poprzez zaznaczenie interesujących lokalizacji w obszarze mapy. Wyszukiwarka dostępna jest także w formie aplikacji na wszystkie urządzenia mobilne wykorzystujące system Android. e-podróżnik.pl oferuje także stacjonarną sprzedaż biletów w ponad 100 punktach na terenie całego kraju. Misją wyszukiwarki jest ułatwianie wszystkim pasażerom planowania podróży różnymi środkami transportu zbiorowego.