Już dziś e-podróżnik.pl rozpoczyna rewolucję w planowaniu podróży środkami transportu publicznego poprzez udostępnienie pasażerom bezpłatnej i innowacyjnej aplikacji mobilnej na telefon komórkowy. Aplikacja w jednym miejscu gromadzi informacje dotyczące komunikacji miejskiej i międzymiastowej, prezentuje czytelne mapy oraz w prosty sposób nawiguje podróż.
Od teraz rozkłady jazdy przewoźników, czy gotowy plan podróży dostępne są natychmiast, w jednym miejscu, za pomocą tylko jednego dotknięcia ekranu. e-podróżnik rozwija swoją działalność także przez dodanie do swojej bazy kolejnych miejsc sprzedaży biletów. Pasażerowie mają obecnie do dyspozycji aż 100 punktów sprzedaży. Przełomowa aplikacja mobilna e-podróżnik.pl wprowadza nową jakość planowania podróży za pośrednictwem telefonu komórkowego oraz umożliwia szybki i łatwy zakup biletów wybranych przewoźników.

Aplikacja umożliwia błyskawiczne i proste zaplanowanie podróży, ale i towarzyszy użytkownikom przez cały czas jej trwania za pomocą funkcji nawigacji. Dzięki pomysłowemu rozwiązaniu komunikatów głosowych i tekstowych pasażer otrzymuje informację zwrotną dotyczącą wsiadania i wysiadania, czy ewentualnego opóźnienie podróży. Mobilna aplikacja e-podróżnik.pl to także jasne i czytelne mapy, a dodatkowo za jej pośrednictwem pasażerowie znajdą dane dotyczące wszystkich operatorów oferujących swoje usługi w ramach wyszukiwarki. Dzięki tak wielu zastosowaniom aplikacja e-podróżnik.pl z pewnością okaże się niezastąpiona podczas planowaniu podróży w nadchodzące święta.

e-podróżnik.pl ułatwia swoim użytkownikom kompleksowo zaprojektować podróż również poprzez możliwość zakupu biletów w kolejnych nowo otwartych punktach sprzedaży w całej Polsce, także w największych miastach. Ich liczba zwiększyła się aż do ponad 100 punktów na terenie całego kraju. „Dzięki wyszukiwarce e-podróżnik.pl podróżowanie transportem publicznym będzie tak proste jak jazda samochodem przy użyciu nawigacji. Tak jak nawigacja samochodowa zrewolucjonizowała sposób poruszania się tym środkiem transportu, tak wyszukiwarka e-podróżnik.pl wprowadziła przełomową innowację nie tylko w sposobie planowania, ale również odbywania podróży transportem publicznym.” – mówi Andrzej Soroczyński, prezes e-podróżnik.pl. W ten sposób e-podróżnik.pl wychodzi na pozycje lidera pod kątem unikalnych i innowacyjnych sposobów planowania podróży. Jest również jedną z niewielu wyszukiwarek w Europie, która integruje wiele środków transportu i jednocześnie pozwala na zakup biletu.

e-podróżnik.pl to pierwsza w Polsce, kompleksowa wyszukiwarka połączeń kolejowych i autobusowych, a także połączeń komunikacji miejskiej. Obecnie e-podróżnik.pl udostępnia rozkłady jazdy blisko 580 przewoźników kolejowych i autobusowych, a także rozkłady jazdy komunikacji miejskiej wybranych miast w Polsce: Poznania, Wrocławia, Krakowa, Warszawy, Łodzi, Szczecina, Białegostoku, a także wszystkich miast Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. W niedługim czasie w wyszukiwarce pojawią się przedsiębiorstwa komunikacyjne z kolejnych miast. Strona internetowa e-podróżnik.pl oferuje wyszukiwanie połączeń zarówno z dokładnie określonych adresów, jak i wyszukiwanie „z punktu do punktu”, poprzez zaznaczenie interesujących lokalizacji w obszarze mapy. Celem działania wyszukiwarki jest ułatwianie wszystkim pasażerom planowania podróży różnymi środkami transportu zbiorowego.