Jarmark Dominikański3Wielkimi krokami zbliża się Jarmark św. Dominika, jest to największa tego typu impreza w Polsce. Tysiące wystawców oraz niepowtarzalny Gdański klimat co roku przyciągają do Trójmiasta tłumy odwiedzających. Od 26 lipca do 17 sierpnia Gdańsk staje się stolicą handlu w niezapomnianej scenerii.

Historia Jarmarku Dominikańskiego sięga XIII w. jego początki związane były z uroczystościami odpustowymi oraz wynikającym z tego jarmarkiem handlowym. Na przestrzeni lat poza stricte handlowym wymiarem Jarmark stał się również wydarzeniem kulturalno – rozrywkowym, by w końcu stać się największą tego typu imprezą w Polsce. W tegorocznej edycji wystąpi wiele znanych artystów ze świata muzyki a jedną z gwiazd wieczoru będzie min. Kayah. Wydarzenie trwa trzy tygodnie i przyciąga corocznie kilka milionów odwiedzających, którzy w zabawowo wakacyjnej atmosferze spędzają czas w pięknych sceneriach Gdańska.

Na Jarmark Dominikański przyjeżdżają nie tylko turyści z całej Polski, ale również innych krajów europejskich. Doskonała atmosfera, duża liczba wystawców oraz unikatowe produkty czynią z Jarmarku doskonałe miejsce do zrobienia oryginalnych i niepowtarzalnych zakupów.

Jedną z ciekawszych pozycji wystawców będzie stoisko szwajcarskiego producenta systemów parowych do prasowania Laurastar. Będzie to doskonała okazja przekonać się na własne oczy jak nowoczesne technologie wykorzystywane są w branży AGD. Wysokiej klasy generatory pary zostaną skonfrontowane z różnymi gatunkami tkanin oraz rodzajami garderoby. Na wystawie przeprowadzone zostaną prezentacje pokazujące jak zwiększyć jakość i wydajność domowego prasowania.

Jarmark św. Dominika to świetna atrakcja dla całej rodziny, organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek, które z pewnością uczynią tegoroczny Jarmark niepowtarzalnym wydarzeniem.