4 marca 2016 r. – Spółka PKS Ostrołęka, należąca do Grupy Mobilis, poszerza i jeszcze pełniej dostosowuje swoją ofertę do potrzeb pasażerów. Na trasie Ostrołęka – Baranowo kursować zaczęły autobusy „Mój Mobilis”, wprowadzone z myślą o młodzieży szkolnej oraz osobach dojeżdżających codziennie do pracy. Jest to nowa kategoria usług, gwarantująca  podróżnym komfortowe i szybkie dotarcie do celu. Ponadto wprowadzony został nowy rozkład jazdy Ostrołęka – Białystok, jeszcze bardziej dostosowany do potrzeb pasażerów. Kursy realizowane są komfortowymi autobusami z klimatyzacją i darmowym dostępem do Wi-Fi.

Nowa oferta „Mój Mobilis” przeznaczona jest dla osób, które codziennie przemieszczają się na trasie Ostrołęka – Baranowo. Pasażerowie mogą liczyć na bardziej komfortowy, szybki, a zarazem bezpieczny dojazd do celu. Dobór trasy pozwolił na skrócenie czasu przejazdu pomiędzy krańcowymi miejscowościami do 35 minut. Połączenia realizowane są przez autobusy firmy Solbus. Pasażerowie mogą korzystać z łącznie 18 kursów dziennie. Dodatkowo dla osób często podróżujących tą trasą przygotowano korzystne cenowo bilety miesięczne.

Zmiany wprowadzone przez PKS Ostrołęka dotyczą także nowego rozkładu jazdy, który obowiązywać zaczyna na trasie Ostrołęka-Białystok. Godziny przejazdów dostosowane zostały do potrzeb pasażerów. Dodatkowo, wraz z nowym rozkładem, niedzielny autobus z Przasnysza w kierunku Białegostoku, umożliwiający studentom powrotną podróż na uczelnię, wyruszać będzie o godz. 16.00. Istotną zmianę stanowi również miejsce, w którym autobusy zatrzymują się w Białymstoku – teraz jest to dworzec autobusowy Biacomex.

Pasażerowie podróżujący na trasie Ostrołęka-Białystok mogą spodziewać się wyższego komfortu przejazdu. Kursy realizowane są przez autobusy Scania Touring, wyposażone w klimatyzację. Podróżni mają również możliwość korzystania z bezprzewodowego dostępu do Internetu bez dodatkowych opłat. Wszystko to ma za zadanie uprzyjemnić podróż, której całkowity czas został skrócony do 2 godzin. Dodatkowe korzyści odczują studenci i emeryci podróżujący pomiędzy Białymstokiem i Ostrołęką, dla których przygotowano specjalne zniżki. Duże ułatwienie stanowi również możliwość nabycia biletów na stronie www.mobilis.pl bez dodatkowych opłat transakcyjnych.

Więcej informacji o ofercie Grupy Mobilis można uzyskać na stronie: www.mobilis.pl.

***

O Mobilis Group

Mobilis Sp. z o.o. to największa w Polsce firma transportowa z ponad 25-letnią tradycją w przewozach pasażerskich
w naszym kraju i za granicą. Obecnie obsługuje autobusowe linie miejskie w Warszawie, Krakowie, Mławie, Mrągowie i Bartoszycach. Jako właściciel 10 Spółek PKS na terenie Mazowsza i Mazur obsługuje regionalne, międzymiastowe i dalekobieżne linie autokarowe. Firma wykonuje również przewozy okazjonalne, pracownicze i turystyczne na terenie kraju
i za granicą. Flota Mobilis Group to ponad 1500 autobusów i autokarów, w tym nowoczesne pojazdy marek Scania, Mercedes, Man, Volvo, Iveco, Solaris oraz Autosan i o różnej wielkości przeznaczone do obsługi komunikacji miejskiej, dalekobieżnej i turystycznej.

Mobilis Sp. z o.o. jest właścicielem holenderskiej Spółki EBS Transportation BV, która obsługuje komunikację miejską na terenie Holandii. Codziennie 221 nowoczesnych autobusów marki Scania wozi pasażerów z regionu Waterland do centrum Amsterdamu.

100-procentowym właścicielem Mobilis Sp. z o.o. jest firma Egged, największy przewoźnik autobusowy w Izraelu oraz jeden z największych przewoźników pasażerskich na świecie.

Więcej informacji o usługach i spółkach Mobilis Group znajduje się na stronie www.mobilis.pl

 

Kontakt dla mediów:

 

24/7Communication

Barbara Matusik
tel. 505 103 529
e-mail: barbara.matusik@247.com.pl

 

24/7Communication

Elżbieta Pietrzak

tel.: (22) 279 11 26

e-mail: elzbieta.pietrzak@247.com.pl