Stopy aktywnych kobiet wymagają szczególnej pielęgnacji – są narażone na otarcia i pęcherze, a czasem także i na grzybicę. Podpowiadamy, co zrobić, aby tego uniknąć. Swoje ulubione sposoby na pielęgnację stóp zdradza też Kamila Szczawińska – modelka prowadząca zdrowy i aktywny tryb życia.

By grzybica trzymała się z daleka
Częste wizyty na basenie, siłowni czy saunie mogą sprzyjać zakażeniu grzybicą. Proces leczenia tej choroby potrafi być żmudny i długotrwały, dlatego warto zadbać
o profilaktykę. Codziennie wcierajmy w stopy krem ze składnikami, które nie tylko zmiękczą skórę, ale też zadbają o prawidłowe działanie bariery naskórkowej. Na paznokcie i skórki nałóżmy produkt ze składnikiem przeciwgrzybiczym. Idealnym rozwiązaniem będzie również zastosowanie dezodorantu do stóp i butów z zawartością substancji przeciwgrzybiczych oraz rycynooleinianem cynku, który usuwa i zapobiega nieprzyjemnemu zapachowi stóp i obuwia.

Kamila Szczawińska dla GEHWOL, fot. Lidia Popiel

Przeciw pęcherzom i otarciom
Pęcherze i otarcia powstają wskutek nadmiernego tarcia, wilgoci lub mechanicznego ucisku, który powstaje w efekcie źle dobranego obuwia. Czasem jednak dobre sportowe buty nie wystarczą. Wspomóżmy się wówczas odpowiednią pielęgnacją, najlepiej kremem zapobiegającym powstawaniu ran, pęcherzy i odparzeń. Pamiętajmy, że w dbaniu o stopy najważniejsza jest systematyczność. – Aby moje stopy przez cały czas były w dobrej kondycji, nie muszę korzystać ze specjalnych zabiegów. Wystarczy dobra domowa pielęgnacja – mówi Kamila Szczawińska. – Codziennie używam kremu nawilżającego, czasami stosuję też peelingi. Te parę minut pozwala na utrzymanie stóp w naprawdę świetnej formie.

Kamila Szczawińska dla GEHWOL_4, fot. Lidia Popiel

Regeneracja krok po kroku
Dla osób uprawiających sporty szczególnie ważna powinna być regeneracja stóp. Domowy zabieg warto zacząć od kąpieli z dodatkiem granulek, które oczyszczą i orzeźwią skórę. Po usunięciu zrogowaceń za pomocą tarki, sięgnijmy po peeeling. Dzięki tym zabiegom stopy staną się nie tylko odświeżone, ale też idealnie gładkie. Rytuał zakończmy nałożeniem odpowiedniego kremu. Jeżeli stopy są wyjątkowo zmęczone, zaaplikujmy balsam z dodatkiem mięty pieprzowej. Taki zabieg wykonujmy raz w tygodniu – dzięki niemu nie tylko my, ale i nasze stopy pozostaną w świetnej kondycji.

Kamila Szczawińska dla GEHWOL_5, fot. Lidia Popiel

Produkty przydatne w pielęgnacji stóp osób aktywnych:
•    Gehwol med® Krem Lipidro, cena ok. 33 zł/75 ml
•    Gehwol med. Sztyft do pielęgnacji paznokci i skórek, cena ok. 36 zł/3 ml
•    Gehwol Fusskrem Krem do stóp, cena ok. 28 zł
•    Gehwol Frische-Fußbad, cena ok. 35 zł/330g
•    Gehwol Fusskraft Peeling bambusowo-cukrowy, cena ok. 52 zł/125ml
•    Gehwol Balsam odświeżający i chłodzący do stóp, cena ok. 30 zł/75 ml
Więcej informacji na temat produktów marki Gehwol znaleźć można na stronie www.gehwol.pl

Dodatkowe informacje:
Gehwol to profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji stóp i nóg, które produkowane są przez niemiecką firmę Eduard Gerlach GmbH. Produkty marki znane są na całym świecie. W Polsce jej wyłącznym dystrybutorem od 2003 roku jest firma Miralex Sp. z o.o.
Produkty Gehwol dostępne są wyłącznie w wybranych salonach kosmetycznych i aptekach. Wszystkie preparaty, których w ofercie jest ponad 50, podzielono na trzy linie: Gehwol, Gehwol Med i Gehwol Fusskraft. Obok produktów przeznaczonych do pielęgnacji stóp, marka proponuje także specjalistyczne ortezy z żelu polimerowego, a także kosmetyki do pielęgnacji rąk – Gerlasan i twarzy – Gerlavit.
Do najpopularniejszych produktów marki Gehwol w Polsce należą: krem silnie nawilżający Med Lipidro Krem, maść Med Schrunden, sól lawendowa Fuβbad, krem do zrogowaciałej skóry Hornhaut Creme zawierający 18% mocznika i proteiny jedwabiu, a także lotion antyperspiracyjny do pocących się stóp Med Antyperspirant. Nowością w ofercie krem stworzony na bazie mleka i miodu – Gehwol Aksamitna skóra.