O tym, jak ważna jest pielęgnacja skóry, wie zapewne każda kobieta. Najlepiej o tym fakcie świadczy ilość kupowanych corocznie kosmetyków do twarzy. Należy jednak pamiętać, że to nie ilość stosowanych każdego dnia preparatów jest ważna, a ich odpowiednie dopasowanie do potrzeb skóry. Dlatego krem do twarzy na dzień musi być zaprojektowany w zgodzie z osobistymi potrzebami naszej cery.

Dostępne w sprzedaży kosmetyki różnią się wykazywanymi właściwościami. Jedne leczą problemy skórne typu trądzik, podczas gdy inne charakteryzują się umiejętnościami korygującymi zmarszczki. W efekcie zapewniają skórze ochronę przed słońcem oraz utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia. Wybierając zatem krem do twarzy na dzień należy przede wszystkim znać swój typ cery. Jeśli samodzielnie nie potrafimy określić jej rodzaju, możemy udać się po pomoc do wykwalifikowanej kosmetyczki, która na podstawie przeprowadzonego wywiadu oraz oceny wizualnej będzie w stanie to uczynić.

krem do twarzy na dzień

Generalnie istnieją cztery typy cery: normalna, sucha, tłusta i mieszana. Pierwsza z nich jest miękka i elastyczna, na jej powierzchni znajdują się mało widoczne naczynka krwionośne. Ten rodzaj skóry jest najbardziej typowy u dzieci. Wraz z upływem czasu zaczynają tworzyć się na niej liczne defekty. Jednak w jej pielęgnacji należy używać jedynie łagodnie działające kremy do twarzy na dzień, charakteryzujące się prostym składem. Z kolei cera tłusta wyróżnia się błyszczącą powłoką. Jest podatna na tworzenie się zaskórników i wyprysków, jednak to, co w szczególności zasługuje na podkreślenie to fakt, że wolniej się starzeje. W codziennej pielęgnacji należy zatem używać kremów o lekkiej formule, które nawilżą, wygładzą oraz znormalizują wydzielanie sebum. Jej przeciwieństwem jest cera sucha, bardziej podatna na tworzenie się zmarszczek, której towarzyszy uczucie napięcia. Krem do twarzy na dzień powinien zatem charakteryzować się bogatą, kremową konsystencją, o dużej ilości składników lipidowych, które odbudowują jej warstwę oraz zapewniają uczucie komfortu.

Wymagającym typem skóry jest cera mieszana, która wyróżnia się tendencją do przetłuszczania w obrębie czoła, nosa i brody. W okolicach policzków pozostaje sucha. Specjaliści zalecają, aby w okresie letnim sięgać po lekkie preparaty nawilżające, zaś zimą po kosmetyki o bogatszej konsystencji. Z kolei posiadacze wrażliwej i delikatnej cery powinni sięgać po kremy do twarzy na dzień o właściwościach hipoalergicznych, które są pozbawione zapachu, a ich skład ogranicza się do absolutnego minimum.

Jak zatem widać, idealny kosmetyk do naszej cery to ten, który jest odpowiedni dobrany do jej indywidualnych potrzeb. Dlatego produkt, który rewelacyjnie sprawdził się u naszej przyjaciółki, niekoniecznie może przynieść oczekiwane rezultaty na naszej twarzy. Czyjaś opinia nie jest w tym względzie obiektywną recenzją. Najważniejsze bowiem jest to, aby uważnie dobierać stosowane produkty do potrzeb naszej cery.