Włosy na głowie często stanowią naszą wizytówkę. O ile panowie mogą nadrobić zarostem, o tyle panie muszą się skupić tylko na fryzurze. O włosy warto więc dbać. Należy to robić zwłaszcza zimową porą, gdy wypada założyć czapkę, która ochroni przez mrozem, ale niekiedy też zaszkodzi ułożeniu włosów.

Czapka, czapa, beret, czy kapelusz?

Pierwszy  krok w pielęgnacji włosów stanowi odpowiedni dobór nakrycia głowy. To, czy postawimy na małą czapkę, wielką czapę, beret, czy kapelusz, zależy jedynie od naszego gustu i naszej stylizacji. Niezależnie od tego nakrycie głowy powinno cechować się luźnością oraz przewiewnością. Dzianina okaże się najlepszym materiałem, bo po pierwsze nie opina i nie powoduje podrażnień, a po drugie nie utrudnia dostępu do tlenu. Alternatywą może okazać się szalik lub komin, a nawet kaptur. Nie opinają one zbyt mocno włosów, co pozwala na zachowanie lepszej fryzury.

Sprawdź szampony do pielęgnacji włosów Genactiv.

Fryzura na zimową porę

Aby zachować perfekcyjną fryzurę najlepiej nie nosić nakrycia głowy. Wiąże się to jednak ze zdrowotnym ryzykiem, bo to właśnie przez głowę tracimy większość ciepła. Warto więc przemyśleć czy oprócz jak najdogodniejszego doboru nakrycia głowy nie postawić też na jak najdogodniejszą fryzurę. W przypadku krótkich włosów sprawdzą się fryzury, które zawsze wyglądają naturalnie, czyli z pofalowaniami i załamaniami. W przypadku włosów długich sprawdzą się natomiast fryzury, które można upiąć, a po zdjęciu czapki swobodnie rozpuścić, czyli również wyglądające naturalne.

 

Zasłaniać włosy czy nie zasłaniać włosów?

Co prawda odkrywanie włosów w czasie mrozów pozwoli na zachowanie fryzury, ale może nie najlepiej skutkować na same włosy. Niska temperatura uszkadza strukturę włosa za sprawą pogorszonego krążenia krwi, a co za tym idzie nieodżywieniem włosów. Ponadto wskutek odmrożeń włosy mogą wypadać. Nie wolno też zapominać, że silny wiatr działa jak suszarka, różni się tylko temperaturą, a jak wiadomo działanie suszarek szkodzi włosom.

 

Pielęgnacja włosów

Gdy za oknem pada śnieg a mrozy stają się coraz bardziej odczuwalne, należy pamiętać przede wszystkim o zachowaniu zdrowia. Tyczy się to również zdrowia włosów. Pielęgnacja włosów zimą oprócz skutków zdrowotnych przynosi szanse na zachowanie lepszej fryzury pod nakryciem głowy. Włosy bowiem mogą się wówczas przetłuszczać oraz elektryzować. Wzmożone elektryzowanie się i przetłuszczanie włosów nie wpływa na nie korzystnie. Stają się one mało puszyste i mało elastyczne. Z pomocą przychodzą szampony, odzywki i inne kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji włosów zimą.