Krem do twarzy jest podstawą codziennej pielęgnacji i bazą do specjalistycznego dbania o wygląd i kondycję cery. W założeniu jego zadaniem jest nawilżanie, odżywianie skóry twarzy oraz ochrona przez zmiennymi warunkami atmosferycznymi. W drogeriach możemy znaleźć tysiące produktów od setek producentów. Jak spośród nich znaleźć odpowiedni krem dla siebie? Będziemy musieli wziąć pod uwagę kilka czynników, ale gdy już to zrobimy to będziemy mogli korzystać z niego przez wiele miesięcy. Do momentu, aż nasza cera nie ulegnie zmianie np. na skutek starzenia się.

kremdotwarzy

Określenie rodzaju skóry

Pierwszą rzeczą, która pozwoli nam na wybór jest określenie rodzaju skóry. Każda cera będzie wymagała innej pielęgnacji i stosowania innych produktów. Ponadto musimy określić cel stosowania kremu. Więcej na ten temat w Womens Health. Dla niektórych ważne będzie jej zmatowienie, inni cenią sobie właściwości przeciwzmarszczkowe lub przeciwtrądzikowe. Gdy będziemy wiedzieli czego chcemy, będziemy mogli wybrać się do drogerii. Znajdziemy tam przeróżne kremy, ale znając specyfikę swojej cery będziemy mogli zawęzić wybór jednie do kilku produktów.

Skład produktu

Dobrą praktyką jest sprawdzanie składu przed zakupem. Zawartość koenzymu Q10 oraz witaminy E i C pozwalają na zwalczanie nadmiaru wolnych rodników, które odpowiedzialne są za przyśpieszone starzenie się skóry. Właściwości przeciwzmarszczkowe osiągane są też przez neuropeptydy, które zapobiegają zmarszczkom mimicznym. Witamina A wzmacnia skórę i przyśpiesza regenerację, rozjaśnia przebarwienia i działa przeciwtrądzikowo. Kremy stosowane na dzień powinny mieć filtry przeciwsłoneczne UV. Zapobiegają one procesom starzenia wywołanym przez promieniowanie. Najlepiej jeżeli krem zawiera w sobie zarówno filtry UVB jak i UVA. Te stosowane na noc powinny być bardziej skoncentrowane, gęste i z zawartością retinolu i kwasów owocowych. Złuszczają martwe komórki naskórka i wpływają korzystnie na regenerację skróty twarzy.

kremdopielegnacji

Próbki

Przed zakupem kremu warto jest przetestować ich działanie na sobie. Dobrze jest zapytać w drogerii o darmowe próbki. Pozwolą one na sprawdzenie skuteczności, a także cech użytkowych. Działanie kosmetyków jest rzeczą najważniejszą, ale pod uwagę musimy brać też wygodę stosowania czy cenę, którą jesteśmy gotowi zapłacić za nawilżenie skóry twarzy.