Endermologia jest rodzajem masażu, który wpływa na tkankę łączną. Pozwala on na poprawienie jędrności skóry, zredukowanie cellulitu i tkanki tłuszczowej. Osoby decydujące się na zabieg masażu podciśnieniowego mogą za jego pomocą wyszczuplić sylwetkę i twarz, czy kształtować ciało. Na jakiej zasadzie działa zabieg endermologii? Kto powinien się na niego wybrać i dlaczego?

Endermologia Katowice – co to jest?

Endermologia pozwala na połączenie masażu z podciśnieniem, co pobudza tkanki tłuszczowe do metabolizmu. Zabieg uaktywnia spalanie nawet tkanek odpornych na dietę odchudzającą i ćwiczenia, a także stymuluje do produkcji włókien kolagenowych. Endermologię wykonuje się z bardzo dużą siłą nacisku, co sprawia, że możliwe jest jej oddziaływanie na tkankę skórną i łączną tkankę podskórną. Dzięki temu zabieg ma właściwości odchudzające, odmładzające, oczyszczające, a także terapeutyczne.

Kiedy warto wybrać się na endermologię?

Endermologia jest zabiegiem dla każdego, kto chce poprawić jędrność skóry i zapobiec jej starzeniu. Najbardziej spektakularne rezultaty jego działania będą obserwować osoby, którym zależy na redukcji cellulitu i wyszczupleniu ciała. Na skutek przeprowadzenia zabiegu tkanki są bardzo pobudzone, co pozwala przyspieszenie ich procesu detoksyfikacji i odnowy. Ciało szybciej pozbywa się zbędnego tłuszczu i toksyn z organizmu, a skóra wygląda lepiej i młodziej. Zabieg polecany jest również osobom, które chcą poprawić elastyczność skóry i polepszyć kontur twarzy. Może być także wykorzystywany u osób, które cierpią na różnego rodzaju bóle reumatyczne i mięśniowe.

Jak wygląda zabieg?

Pacjent otrzymuje do założenia kombinezon przylegający do ciała, co uniemożliwia bezpośredni kontakt urządzenia ze skórą. Masaż wykonuje się przy pomocy głowicy wyposażonej w dwie niezależnie pracujące rolki i komorę ssącą. Pod wpływem ciśnienia fałdy skórne są wprowadzone pomiędzy rolki i rolowane. Dzięki temu możliwe jest oddziaływanie aparatury na nawet głębokie warstwy skóry, a także pobudzenie ich do pracy.