Fotel fryzjerski to wizytówka każdego salonu. Podstawa działalności. Tak jak wygląd, zdradza o nas wiele rzeczy, tak odpowiedni fotel, określa profesjonalizm i zaangażowanie fryzjera. Ergonomiczny fotel fryzjerski stanowi wyraz troski o samopoczucie klienta i komfort pracownika, który spędza przy nim cały swój dzień. Ponadto dobrze dobrany sprzęt wywiera na klientach pozytywne wrażenie i sprawia, że chętniej wracają do danego fryzjera. Jaki model najlepiej się sprawdzi?

W pełni ergonomiczny

Klient zasiadając na nim musi czuć pełen relaks. Wygoda to najważniejszy wyznacznik, na który składa się kilka czynników. Komfortowe fotele posiadają szerokie siedziska i oparcia, z miękkim wypełnieniem. Tylko w ten sposób ludzkie ciało skutecznie odpoczywa, znajdując się na fotelu. Istotny wydaje się być również materiał obszycia, który decyduje o doznaniach w dotyku. Jak przekłada się o na komfort fryzjera? Fotele ergonomiczne umożliwiają pracownikowi nieograniczone pole do poruszania się. Swoboda ruchów w tym zawodzie to bardzo istotny element.

Stylowy fotel fryzjerski

Przechodząc się po polskich dzielnicach, można odnieść wrażenie, że w niektórych salonach fryzjerskich czas zatrzymał się w latach 80. Bez profesjonalnego sprzętu nie istniejemy na rynku. Konsumenci usług kupują wzrokiem, dlatego stylowy i ergonomiczny fotel ma szansę przykuć ich uwagę i zatrzymać. Jednak aby sprawiać dobre wrażenie, nie wystarczy zszokować designem sprzętu – musi on być spójny z całym wizerunkiem. Obecnie firmy produkujące fotele dają możliwość wyboru koloru, co wydaje się być pomocną funkcją. Bogata oferta sprzętu pozwala na wybór dopasowany do indywidualnych potrzeb. Pamiętajmy jednak, że bardzo wysublimowany sprzęt za kilka lat może nie wyglądać już tak dobrze, dlatego czasem warto zastanowić się nad minimalistycznym designem.

Z pompą hydrauliczną zamiast gazowej

Na rynku dostępne są również fotele z pompą gazową, które są tańsze, ale niestety mniej komfortowe. My rekomendujemy fotele z pompą hydrauliczną, ponieważ można regulować wysokość fotela, z siedzącym na nim kliencie, bez najmniejszego wysiłku. To rozwiązanie zapewnia zdecydowanie więcej komfortu wszystkim jego użytkownikom.

Z wygodnymi detalami

Śród oferty ergonomicznych foteli znajdziemy takie z podłokietnikami, podnóżkami, zagłówkami, w innej wielkości i kształcie, wykonane z różnych materiałów. Pamiętajmy, że przy wyborze sprzętu powinniśmy kierować się przede wszystkim wygodą klientów – zadowoleni wrócą do nas nie raz. Inwestycja w wielofunkcyjny ergonomiczny fotel może zwrócić się raz dwa.

Dwie sprawdzone opcje

Fotel fryzjerski Panda. Jeden z najpopularniejszych producentów sprzętu, oferuje fotele najwyższej jakości i w pełni profesjonalne. Dają możliwość dopasowania koloru pod indywidualne gusta. W swojej ofercie posiadają:

  • nowoczesne modele o jednorodnym kształcie – Panda Noah II
  • designerskie fotele – Panda Diamond, Panda Elite
  • tradycyjne fotele – Panda Wanda Bis
  • klasyczne fotele – Panda Carat

Fotel fryzjerski Ayala. Jest to producent mebli fryzjerskich na równie wysokim poziomie. W swojej bogatej ofercie posiadają fotele o nietypowym designie oraz wykonane z najtrwalszych materiałów:

– z pompą hydrauliczną, jak i gazową – Ayala Hip Hop

–  solidny i trwały – Ayala Isadora, Ayala King