Każdy, kto chociaż trochę dba o wygląd swoich paznokci powinien kojarzyć takie narzędzie jak frezarka. Jest ona bowiem nieodłącznym elementem ich pielęgnacji zarówno w domowym zaciszu jak i podczas wizyty w salonach kosmetycznych. Do czego służy frezarka oraz w jaki sposób używać jej prawidłowo?

Frezarka kosmetyczna – co robi?

Dzięki niej w profesjonalny sposób możemy nadać kształt paznokciom. Jej wiertełka nadają się do tego bowiem jak nic innego oraz pozwalają na szybki i sprawny zabieg. Używając tego narzędzia mamy możliwość zdecydowania zarówno o szerokości jak i długości naszego paznokcia. Za pomocą frezarki uzyskamy każdy kształt paznokcia, jaki tylko chcemy – okrągły, kwadratowy albo migdałkowat

Kiedy jej użyć?

Frezarka kosmetyczna będzie nam niezbędna w momencie, w którym zwykły pilnik nie da rady. Przyda się zatem przy twardych paznokciach, żelach albo hybrydach. Jest to narzędzie idealne do wykonywania takich zabiegów jak manicure i pedicure. Różna jest wytrzymałość naszych płytek i sami będziemy musieli zdecydować czy lepiej jest użyć frezarki czy tradycyjne metody w zupełności wystarczą. Ważne jest oczywiście to, żeby mieć odpowiednią wiedzę na temat jej używania. W innym wypadku możemy zniszczyć paznokcia albo przynajmniej bardzo go osłabić.

Jak używać tego narzędzia?

Działanie frezarki polega przede wszystkim na obracaniu się frezów, czyli malutkich wiertełek. Dzięki temu możemy z łatwością skrócić paznokcia czy też usunąć skórki. To w jaki sposób powinniśmy używać frezarki oczywiście zależy od wykonywanego zabiegu. Warto jednak pamiętać, że do pracy ze skórkami potrzebujemy frezów drobnoziarnistych, najlepiej aby były diamentowe i w kształcie stożka. Jeżeli natomiast naszym celem jest skracanie paznokcia i nadanie mu odpowiedniej formy będziemy potrzebowali wiertełka kamiennego, ale może być mniej ziarniste. W przypadku kiedy używamy frezarki, aby zmatowić płytkę należy sięgnąć po frezy, które mają bardzo wysoką ziarnistość – obojętne jest natomiast czy będą one diamentowe czy też kamienne.

Jaką wybrać frezarkę kosmetyczną?

Osoby, które są pewne, że poradzą sobie z zabiegiem frezowania samodzielnie mogą zakupić swój własny sprzęt, aby pielęgnować paznokcie w domu. Wówczas bardzo dobrze sprawdzi się frezarka kosmetyczna Mariotti, która pozwoli na wykonanie precyzyjnego i wygodnego zabiegu. Jest to narzędzie bardzo profesjonalne, które nada się do każdego rodzaju zabiegu – zarówno podologicznego jak i manicure czy pedicure.

Używając frezarki kosmetycznej warto pamiętać o tym, aby za każdym razem ją zdezynfekować i zachować ostrożność podczas wykonywania pracy na paznokciu i w okolicy skórek. Dobrze zadbany sprzęt może posłużyć nam przez długi czas oraz pomóc przy wielu zabiegach kosmetycznych.