Koloryzacja włosów to jeden z najpopularniejszych zabiegów upiększających. Niestety wszystko co niesie ze sobą plusy, niesie również ze sobą minusy. Otóż koloryzacja włosów szkodzi na włosy. Ale warto dodać, że szkodzi tylko koloryzacja farbami chemicznymi, z kolei koloryzacja farbami roślinnymi nie szkodzi, a wręcz pomaga w stylizacji i pielęgnacji.

Chemia kontra natura

Naturę przeważnie zestawia się z kulturą. Natura stanowi sferę rzeczywistości, którą człowiek zastał i do której sam należy, a kultura stanowi sferę rzeczywistości wytworzoną przez ludzi. Naturę jednak zestawia się również z chemią. Natura to wszystko to, co prawdziwe i zdrowe, a chemia to wszystko to, co sztuczne i niezdrowe. Natura i chemia ścierają się ze sobą niemal nieustannie. Począwszy od powietrza, odę i glebę, gdzie chroni się czystości wciąż zanieczyszczanymi szkodliwymi pierwiastkami i związkami chemicznymi. Przez żywność, która najbardziej zdrowa jest najmniej przetworzona i naturalna, a najmniej zdrowa jest ta, najbardziej przetworzona i która ma wiele chemii. Skończywszy na przedmiotach codziennego użytku bardziej ekologicznych i zdrowych tych wykonanych z naturalnych surowców, niż ze sztucznych. Im bardziej otaczamy się naturą, tym bardziej zdrowo żyjemy. Im bardziej otaczamy się chemią, tym mniej zdrowo żyjemy.

Zdrowie oraz uroda tkwią w naturze

Bardzo zabiegamy o to, żeby dbać o nasze zdrowie i o naszą urodę. Zdrowie i uroda sprawiają, że wyglądamy i czujemy się młodo i pięknie. W rzeczywistości istnieje prosta recepta na zachowanie zdrowia i urody na długie lata. Wystarczy oddać się naturze, a unikać wszelkiej chemii. Matka Natura, która dała nam życie, dała nam też niezbędne do życia elementy. Tak więc wystarczy po prostu sięgnąć do natury. W dobie wielkiej świadomości ekologicznej, staje się to coraz bardziej popularne.

Bezpieczna koloryzacja włosów

Koloryzację włosów można określić za jeden z najpopularniejszych zabiegów upiększających. Rozjaśnianie, przyciemnianie i zmienianie koloru włosów to zabiegi, które na swoich włosach wykonuje niemal każda współczesna kobieta. Służą do tego powszechnie dostępne farby do włosów. Chemiczne farby do włosów dokonują oszałamiających metamorfoz, ale szkodzą na włosy, a ponadto nie muszą, ale mogą powodować inne schorzenia. Roślinne farby do włosów również dokonują metamorfoz, choć bardziej subtelnych, ale przy tym nie szkodzą na włosy, lecz o nie dbają. Zawarte w tego typu farbach zioła i henna pozwalają na bezpieczną koloryzację włosów. Warto spróbować i się przekonać (sprawdź).