Kosmetyki ajurwedyjskie stają się coraz bardziej popularne w Europie, również w Polsce. Czym właściwie są i na czym polega ich wyjątkowość?

Natural soap
Naturalne kosmetyki roślinne

 

Dawno temu…

Ajurweda powstała ponad 5000 lat temu jako naturalny system leczniczy, który swoje korzenie ma w Indiach. Nazwa w dosłownym znaczeniu oznacza „wiedzę o życiu” i tak też w istocie jest, bowiem ajurweda obejmuje leczenie chorób, ale jest także systemem filozoficznym, który ma odniesienie do niemalże wszystkich aspektów życia.

Zasadą ajurwedy jest równowaga i harmonia, dzięki której organizm zachowuje witalność i zdrowie. W oparciu o tą zasadę powstała marka kosmetyków ajurwedyjskich „Patanjali”, która w swojej ofercie ma kosmetyki oparte na naturalnej medycynie indyjskiej i została założona przez słynnego jogina Babę Ramadeva.

Wytwórnia w Haridwar i Baba Ramdev

Baba Ramadev stał się sławny i znany szerokiej publiczności dzięki programom w telewizji, w których prowadzi sesje jogi oraz propaguje starodawny styl życia. Z wielkim powodzeniem prowadzi przepiękny i słynny na świecie ośrodek jogi w mieście Haridwar.

Jego kosmetyki ajurwedyjskie cieszą się dużym powodzeniem wśród osób, które cenią naturalne produkty oparte na świeżych ziołach i wartościowych składnikach.

Baba Ramdev
Baba Ramdev – twórca kosmetyków ajurwedyjskich Patanjali

Tradycyjne kosmetyki ajurwedyjskie odznaczają się niezwykłą skutecznością działania. Nie stosuje się w nich sztucznych barwników, parabenów, czy emulgatorów. Każdy produkt przeznaczony do pielęgnacji ciała stworzony jest na bazie naturalnych składników, które idealnie współgrają z każdą, nawet wrażliwą skórą.

Najwyższy standard

Kosmetyki ajurwedyjskie marki Patanjali produkowane są zgodnie z zaleceniami GMP; czyli z zasadami dobrej praktyki produkcyjnej i zasady te, są rygorystycznie przestrzegane. Firma szczyci się tym, że wszystko co robi jest przyjazne dla środowiska. Wysoki nacisk jest także wywierany na jakość, a klient wie, że niezależnie od tego, gdzie kupi produkt, zawsze będzie tej samej jakości. Firma Patanjali dba także o to, aby cały proces produkcyjny kosmetyków ajurwedyjskich przebiegał bez żadnych zakłóceń. Posiadają odpowiednią nowoczesną aparaturę dzięki, której kosmetyki są zawsze wysokiej jakości.

Nauka ajurwedy w jęz. angielskim Baby Ramdeva jest dostępna również na youtube.