Szybka redukcja tkanki tłuszczowej z problematycznych miejsc, np. brzucha i modelowanie nią innych obszarów ciała, np. biustu – to zabieg, o którym jeszcze do niedawna mogliśmy tylko pomarzyć. Dziś natomiast jest to możliwe dzięki nowoczesnym osiągnięciom medycyny estetycznej. Na czym dokładnie polega liposukcja ultradźwiękowa i lipotransfer? Przedstawiamy wszystkie zalety tych innowacyjnych zabiegów!

Liposukcja ultradźwiękowa – odchudzanie w gabinecie lekarskim

Liposukcja ultradźwiękowa to zabieg, z którego możliwości chciałby tak naprawdę skorzystać każdy z nas. Pozwala pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej bez większego wysiłku, bólu czy ryzyka długiego okresu rekonwalescencji – jak ma to miejsce, np. w przypadku tradycyjnej liposukcji. To przełomowy zabieg wyszczuplający, który wykorzystuje wiązkę energii ultradźwiękowej, aby oddzielać złogi tłuszczowe od komórek, nie naruszając przy tym pobliskich naczyń krwionośnych, nerwów czy tkanki łącznej. W przeciągu kilku godzin możemy usunąć nadmiar tłuszczu z problematycznych miejsc, a następnie wykorzystać go do modelowania tych obszarów ciała, którym brakuje objętości, np. piersi, pośladki czy zapadające się policzki. Liposukcji bez skalpela nie należy jednak traktować jako alternatywnej metody odchudzania – sprawdzi się jedynie przy niewielkiej nadwadze lub miejscowej otyłości. W przypadku większej ilości kilogramów do zrzucenia, dla uzyskania pożądanych rezultatów, niezbędne będzie połączenie jej z tradycyjnymi metodami.

 

Rozbijanie tłuszczu ultradźwiękami – czy to bezpieczne?

Liposukcja ultradźwiękowa, w porównaniu do tradycyjnej operacji odsysania tłuszczu, jest zabiegiem nie tylko dużo prostszym i szybszym, lecz także bezpieczniejszym dla Pacjenta – klasyczna liposukcja wiąże się z większym ryzykiem powikłań i bólem okołozabiegowym, a także dłuższym okresem niezbędnej rekonwalescencji. Urządzenie do liposukcji ultradźwiękowej działa jedynie na złogi tłuszczu, nie naruszając pobliskich nerwów, naczyń krwionośnych czy tkanki łącznej. Pacjent ma zapewnione odpowiednie bezpieczeństwo również podczas przeszczepu odessanego wcześniej tłuszczu w inne miejsca na ciele – w związku z tym, że wykorzystywany jest do tego nasz własny tłuszcz, nie ma obaw, że organizm go odrzuci.

Jakie jeszcze zalety posiada lipoliza ultradźwiękowa?

Specjaliści z Kliniki Miracki, w której liposukcję ultradźwiękową można wykonać przy pomocy nowoczesnego urządzenia Vaser Lipo, zaznaczają, że jest to przełomowy zabieg wyszczuplający, który pozwala osiągnąć efekt nie tylko wymodelowanego ciała, lecz także gładkiej i jędrnej skóry. Efekty tego zabiegu pojawiają się stopniowo i pogłębiają się z każdym tygodniem, jednak najważniejsze jest to, że mogą utrzymać się nawet kilka lat. Oczywiście, bardzo ważne, aby po wykonanym zabiegu Pacjent przestrzegał zaleceń lekarza i utrzymywał zdrowy styl życia. Dla podtrzymania i wzmocnienia efektów, specjaliści zalecają też wykonywanie innych, bezinwazyjnych zabiegów wyszczuplających, np. endermologii.

Więcej informacji na temat metod redukcji tkanki tłuszczowej znajdą Państwo na stronie: http://encyklopedia.klinikamiracki.pl/