Pielęgnacja suchej i bardzo suchej skóry to proces wymagający nie tylko wyboru odpowiednich zabiegów
i kosmetyków, ale także unikania czynników zewnętrznych, które mogą mieć destrukcyjny wpływ na kondycję skóry, a w konsekwencji doprowadzać do jej nadmiernego wysuszenia. Kultowa czerwona seria
Garnier Intensywna Pielęgnacja stosowana od pokoleń  i znana ze swojej regenerującej formuły do suchej oraz bardzo suchej skóry, przynosi ukojenie zapewniając najwyższy komfort nawilżenia.

 

Nie od dziś wiadomo, że nawilżanie suchej skóry dłoni to podstawowy zabieg pielęgnacyjny, szczególnie gdy temperatura za oknem zaczyna niebezpiecznie zbliżać się do zera. Dłonie w dużo większym stopniu niż reszta ciała narażone są na działanie czynników zewnętrznych takich jak mróz, wiatr, zmiany temperatur czy kontakt z detergentami. Pękająca skóra dłoni jest swoistym sygnałem SOS wysyłanym przez nasz organizm. Dlatego warto zadbać o ich ochronę zanim dojdzie do drastycznego wysuszenia i uszkodzenia naskórka. Aby terapia przeciwko suchej i podatnej na pękanie skóry dłoni była skuteczna, wszelkie zabiegi pielęgnacyjne powinny być wykonywane regularnie.

 1. Mydło do rąk – przy pękającej skórze dłoni, zwykłe mycie rąk może powodować dyskomfort. Najlepiej wybierać delikatne preparaty przebadane dermatologicznie, które będą neutralne dla już podrażnionej skóry.

 

 1. Nawilżanie suchej skóry – dobrze dobrany krem do rąk należy stosować kilka razy dziennie, przede wszystkim każdorazowo po umyciu  rąk i przed wyjściem z domu. Wysuszona i pękająca skóra dłoni obok nawilżenia potrzebuje intensywnej regeneracji, dlatego dobrze sprawdzi się kultowy krem do rąk Garnier Hand z serii Intensywna Pielęgnacja, przeznaczony do tego najbardziej wymagającego typu skóry. Znany i stosowany od pokoleń krem jest sprawdzonym sposobem na zachowanie odpowiedniego nawilżenia skóry. Zawiera alantoinę, aby regenerować i pielęgnować wysuszone i zniszczone ręce oraz glicerynę, która przeciwdziała przesuszaniu i zapewnia warstwę ochronną. Stosowany regularnie Garnier Intensywna Pielęgnacja łagodzi i odżywia zniszczoną skórę dłoni oraz przywraca jej miękkość i elastyczność. Kultowa czerwona seria od Garnier to formuła, gdzie pierwszeństwo w składzie mają składniki pochodzenia naturalnego, pozyskiwane dzięki metodom ekstrakcji, która pozwala zachować ich jakość i czystość. Wszystkie produkty zostały przetestowane dermatologicznie, a ich skuteczność została naukowo udowodniona.
 2. Delikatny peeling skóry dłoni – usunie obumarły naskórek, co pozwoli na lepsze wniknięcie składników odżywczych zawartych w kremie do rąk Garnier Hand z serii Intensywna Pielęgnacja.

 

 1. Domowe zabiegi pielęgnacyjne – doskonałe efekty przynosi namaczanie dłoni w podgrzanej oliwie z dodatkiem soku z cytryny bądź samodzielne wykonanie zabiegu parafinowego, dzięki któremu sucha skóra dłoni wyraźnie się wygładzi i zmiękczy.
 2. Nocne kompresy odżywczo-nawilżające – przed snem nałóż na dłonie specjalną maseczkę do rąk lub grubą warstwę kremu Garnier Hand z serii Intensywna Pielęgnacja do skóry suchej i bardzo suchej, po czym załóż bawełniane rękawiczki – dostępne w każdej drogerii. W nocy, cały organizm ludźki podlega procesowi regeneracji, a stosujący ten zabieg umożliwiają suchej i pękającej skórze dłoni pełniejszą odbudowę i odżywienie.

Wrażliwa skóra dłoni wymaga szczególnego traktowania, a dbać o nią należy codziennie. Troska ta musi też wiązać się
z unikaniem wszelkich czynników, które mogą wywoływać podrażnienia. Osoby ze stwierdzonymi alergiami, powinny unikać kontaktu z czynnikiem je wywołującym. Ważny jest też właściwy wybór preparatów do pielęgnacji suchej skóry dłoni.

 

Pielęgnacja bardzo suchej skóry ciała to zespół kompleksowych działań, które mają na celu przeciwdziałanie nadmiernemu wysuszaniu naskórka.

 1. Kosmetyki do skóry bardzo suchej to linia produktów, które mają za zadanie zregenerować uszkodzony naskórek i zapewnić stopniową jego odbudowę. Przywrócenie bariery lipidowej to podstawa pielęgnacji. Garnier Body z serii Intensywna Pielęgnacja działa jak „opatrunek” w mleczku. Bogata formuła kanadyjska z syropem z klonu stworzona została z myślą o skórze bardzo suchej, łatwo ulegającej podrażnieniom, której towarzyszy uczucie szorstkości i szczypania. Błyskawicznie się wchłania, a ciało jest zregenerowane i odzyskuje komfort. Oryginalna kanadyjska formuła z syropem z klonu, znana ze swoich właściwości odbudowujących, intensywnie odżywia skórę i łagodzi podrażnienia. Eliminuje szorstkie strefy skóry oraz chroni ją przed wysuszeniem wywołanym zmianami temperatur i innymi czynnikami zewnętrznymi. Skóra jest odżywiona i ukojona już po 24 godzinach, a 100% kobiet potwierdza jej natychmiastowe odżywienie.*
 2. Szybki, chłodny prysznic zamiast długich gorących kąpieli zapobiegnie zmywaniu naturalnej bariery ochronnej, która w przypadku skóry bardzo suchej i tak już jest naruszona. Do mycia ciała należy używać delikatnych środków myjących, gdyż zwykłe mydło może działać zbyt agresywnie na powierzchnię naskórka i powodować nadmierne wysuszanie.
 3. Peeling do ciała powinien być stałym elementem pielęgnacji bardzo suchej skóry. Warto postawić na preparaty enzymatyczne, które delikatnie rozpuszczają zrogowaciałą warstwę. Gruboziarnisty peeling może powodować dodatkowe mechaniczne uszkodzenia, co często skutkuje podrażnieniem. Regularne usuwanie martwego naskórka nada skórze gładkość i elastyczność oraz pozwoli na lepsze wchłanianie substancji odżywczych zawartych
  w balsamie do ciała.

Pielęgnacja bardzo suchej skóry wymaga zaangażowania i cierpliwości. Przede wszystkim należy usunąć wszelkie czynniki powodujące przyśpieszenie procesu starzenia lub działać drażniąco na skórę. Dodatkowo wybór właściwych kosmetyków, zabiegów oraz szeroko rozumiana higiena życia z pewnością da rezultaty w postaci prawidłowego nawilżenia i przywrócenia sprężystości skóry.

 

Seria Intensywna Pielęgnacja Garnier to także silnie regenerujący krem przeciw szorstkości stóp i regenerujący krem z syropem z klonu w słoiczku, aby zadbać o całe ciało osób z suchą i bardzo suchą skórą.

 

*samoocena w grupie 41 osób

 • Regenerujący krem do rąk Intensywna Pielęgnacja bardzo suchej skóry, Garnier Hand, 100 ml, sugerowana cena: 11,99 zł
 • Regenerujący balsam do ciała Intensywna Pielęgnacja bardzo suchej skóry, Garnier Body, 400 ml, sugerowana cena: 19,99 zł
 • Intensywna Pielęgnacja silnie regenerujący krem przeciw szorstkości stóp, Garnier Foot, 100 ml, sugerowana cena: 13,99 zł
 • Regenerujący krem z syropem z klonu w słoiczku, Garnier Body, 200 ml, sugerowana cena: 20,99 zł