Jesień za oknem oznacza nowe wyzwania dla naszych włosów. Podobnie jak w przypadku innych pór roku, także w tym przypadku dobrym pomysłem będzie dostosowanie ich pielęgnacji do zmieniającej się aury i podporządkowanie jej regeneracji po trudach letniego okresu. Jak zatem powinna wyglądać pielęgnacja naszych włosów jesienią?

Właściwa pielęgnacja

W związku z niższymi niż latem temperaturami, włosy mają jesienią nieco mniejszą skłonność do przetłuszczania, dlatego nie zaszkodzi nieco rzadsze ich mycie. Warto także używać szamponu o łagodniejszym działaniu.

Należy zadbać o odbudowanie naszych włosów po najcięższym dla nich okresie, jakim jest lato. Pierwszą pomoc może stanowić dla nich skrócenie końcówek. Dlatego też warto użyć odpowiedniej dla struktury naszego włosa odżywki lub działającej jeszcze głębiej maski do włosów (np. producenta kosmetyków Insight). Wybór odpowiednich do naszego typu włosów olejków, dodatkowo przyspieszy ich regenerację, a także sprawi, że nie będą tylko wyglądać lśniąco i zdrowo. One po prostu takie będą.

Myjmy je w chłodnej wodzie, aby ich dodatkowo nie osłabiać, nie targajmy mocno ręcznikiem, przy suszeniu nie używajmy strumienia gorącego powietrza, zastępując go chłodnym. Używając szczotki, nie ciągnijmy włosów za mocno oraz nie opinajmy ich zbyt ciasno.

Podczas jesiennych chłodów powinniśmy chronić skórę naszej głowy przed zimnem, aby niepotrzebnie nie osłabiać włosów. Dlatego warto nosić ciepłą, niezbyt ciasną czapkę i szalik.

Odpowiednia dieta

Tak, jak w każdym okresie roku, powinniśmy zapewnić organizmowi odpowiednią ilość witamin i składników mineralnych, tak aby włosy nie były osłabione oraz wyglądały lśniąco i zdrowo. W związku z tym konieczna jest zróżnicowana dieta, zawierająca składniki odpowiedzialne za siłę i wzrost naszych włosów. Szczególne znaczenie mają w tym przypadku witaminy: A, B i E, a także cynk i selen, szczególnie przydatne mogą okazać się pestki dyni, orzechy, a także zielone (i nie tylko) warzywa i ryby. Pomóc w tym może również korzystanie z odpowiednich suplementów diety lub znanych od dawna, naturalnych, domowych sposobów.

Jesień to okres, w którym, co prawda, nasze włosy mogą odetchnąć nieco po trudach upalnego lata, jednak nie oznacza wcale, że nie czekają ich kolejne wyzwania. To, w jaki sposób i czy w ogóle, o nie zadbamy, może mieć wpływ nie tylko na nasz jesienny wygląd.