Spośród wszystkich kosmetyków do stylizacji dla mężczyzn wielką popularnością cieszy się pomada do włosów. Poskromi ona każde włosy, ale nie do każdej stylizacji się sprawdzi. Kto więc powinien postawić na pomadę do włosów i na jaką?!

Renesans pomady do włosów

W obecnych czasach, w których panuje styl lumberseksualny, stawiający za ideał mężczyznę z bujną fryzurą i bujną brodą, powstała w dziewiętnastym stuleciu pomada do włosów,  przeżywa erę odrodzenia. Za pomocą pomad stylizuje się fryzury, a niekiedy nawet brody. Pomady składające się z wazeliny odpowiadającej za połysk i wosku odpowiadającego za chwyt stylizują włosy w sposób nienaganny. Mężczyźni twierdzą jednak, że pomada sprawdza się bardziej u osób, które pragną przygładzić swoje włosy, niż u osób, które pragną swoje włosy postawić czy roztrzepać. Aby wybrać odpowiednią pomadę do ułożenia swoich włosów, trzeba je przede wszystkim poznać. Od rodzaju włosów zależy czy potrzeba im pomady ciężkiej, średniej, czy lekkiej. Ci, którzy jeszcze nie używali pomad do włosów powinni zakupić najbardziej uniwersalną, czyli pomadę średnią. Ci, którzy już używają pomad, sami za pomocą metody prób i błędów wiedzą jaka pomada najlepiej sprawdza się na ich włosiu. Wytwarzaniem pomad zajmuje się wiele znanych i lubianych marek. Jedną z najpopularniejszych pomad stanowi pomada do włosów Pomp & Co.

Ciężkie pomady do włosów

Ciężkie pomady do włosów mają więcej wosku, co pomaga osiągać lepszy chwyt włosów. Są przeznaczone do  fryzur typu pomp, to znaczy postawionych głównie od strony grzywki. Najlepiej sprawdzają się na włosach dłuższych, grubszych lub kręconych.

Średnie pomady do włosów

Średnie pomady do włosów mają mniej więcej po równo chwytającego wosku i nabłyszczającej wazeliny. Są przeznaczone do włosów średniej długości. Sprawdzają się na włosach, dłuższych i krótszych, grubszych i cieńszych, kręconych i prostych.

Lekkie pomady do włosów

Lekkie pomady do włosów mają więcej wazeliny, co pomaga osiągać efekt połysku. Są przeznaczone bardziej do nabłyszczania włosów, niż do ich układania. Sprawdzają się na włosach krótszych, cieńszych oraz prostych.

Inne pomady do włosów

Oprócz pomad ciężkich, średnich i lekkich, które wyrabia się na bazie wosku, robi się również pomady wyrabiane na bazie wody. Zmywają się o wiele łatwiej, aczkolwiek nie dają takiego efektu jak pomady woskowe. Sprawdzają się bardziej do dokonywania korekt na pojedynczych kosmykach włosów, aniżeli do stylizowania pełnej fryzury.