Lato to idealny czas na odpoczynek i zorganizowanie dłuższego urlopu. Wybierając się w góry, nad morze czy na zagraniczną wycieczkę musimy jednak pamiętać o tym, że nawet najmniejsza zmiana klimatu i otoczenia wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu. Słona woda, wysokie temperatury, całodniowe zwiedzanie, czy korzystanie z publicznych i hotelowych toalet – te wszystkie czynniki mogą spowodować, że dopadną nas infekcje intymne lub inne dolegliwości. Warto zatem wyposażyć swoją kosmetyczkę w produkty, które w razie nieprzyjemnych problemów zdrowotnych będą niezwykle pomocne i pozwolą cieszyć się wakacyjnymi chwilami.

DOLEGLIWOŚCI ŻOŁĄDKOWE

Wyjeżdżając na urlop musimy wziąć pod uwagę, że problemy żołądkowe mogą pojawić w najmniej oczekiwanym momencie i pokrzyżować nam plany. Pakując swoją wakacyjną kosmetyczkę nie możemy zapomnieć o podstawowych lekach, które wyciszą nieprzyjemne dolegliwości. Jednym z nich jest węgiel leczniczy w postaci czarnych tabletek, które pomagają na wszelkie zatrucia pokarmowe. Podobne działanie mają tradycyjne krople żołądkowe, które również szybko przynoszą ulgę. Warto pamiętać także o tabletkach rozkurczowych i przeciwbólowych.

OPARZENIA SŁONECZNE

Latem, gdy słońce bardzo mocno działa na naszą skórę, powinniśmy pamiętać o odpowiedniej ochronie. Niestety, często wychodząc na plaże, czy wybierając się na wycieczkę zapominamy o użyciu specjalnych kosmetyków z filtrem UV. Po kilku godzinach na słońcu nasza skóra może różnie zareagować, a my możemy nabawić się niechcianych oparzeń. W takiej sytuacji warto mieć przy sobie piankę chłodzącą z aloesem i alantoniną, która uśmierzy ból i sprawi, że naskórek zacznie się szybciej regenerować. Profilaktycznie, za każdym razem, gdy mamy styczność ze słońcem, warto później zastosować kosmetyk nawilżający, np. praktyczne mgiełki w atomizerze.

INFEKCJE INTYMNE

Kiedy wyjeżdżamy na wakacje jesteśmy przeważnie w ciągłym ruchu, spędzamy kilka godzin dziennie w podróży oraz poświęcamy dużo czasu na zwiedzanie, stąd często mamy utrudniony dostęp do łazienki lub korzystamy z toalet publicznych. Miejsca intymne są zatem bardziej niż zwykle narażone na infekcje. Nieprzyjemne swędzenie, podrażnienie i pieczenie tych okolic może popsuć najbardziej wymarzony wyjazd. Jak zapobiec tym dolegliwościom lub  poradzić sobie z nimi, jeżeli już się pojawiły? W czasie każdego urlopu warto mieć przy sobie środek, np. żel nawilżający Feminum, o lekkim kwaśnym odczynie ph. Przywróci on odpowiednią florę bakteryjną i pomoże odbudować uszkodzony nabłonek. Za jego prawą skóra miejsc intymnych nabierze elastyczności oraz stanie się odporna na otarcia i zadrapania. Niezbędnym produktem w kosmetyczce są również chusteczki nawilżające, które przydadzą się w podróży oraz specjalistyczny płyn do higieny intymnej, który nie tylko myje, ale i chroni przed podrażnieniami.

RANY, ZADRAPANIA I OTARCIA

Będąc na wakacjach często szukamy wrażeń i spędzamy czas aktywnie, dlatego warto dmuchać na zimne i być przygotowanym na drobne wypadki. Pęcherze na stopach, oparzenie od grilla, otarte kolano czy skaleczony palec – jak najszybciej i najskuteczniej sobie z nimi poradzić? Każda, nawet niepozornie mała rana niesie za sobą ryzyko zakażenia, dlatego warto działać od razu. Niezwykle skuteczne są preparaty na bazie octenidyny, która działa szybko i bezboleśnie,  przyspieszając gojenie ran. Zamiast tradycyjnych plastrów warto mieć przy sobie opatrunki hydrożelowe, które utrzymują wilgotność powierzchni rany i pomagają w odbudowywaniu tkanki. Na mniejsze draśnięcia i otarcia sprawdzi się maść antybakteryjna.

Odpowiednio wyposażona kosmetyczka to krok do udanych wakacji. Pakując się na upragniony urlop warto pamiętać o niezbędnych produktach, które pomogą nam w najmniej oczekiwanym momencie.

Więcej na temat infekcji okolic intymnych znaleźć można na stronie www.feminum.pl