Stopy, które dobrze się prezentują, to w dzisiejszych czasach rzadkość. Szkoda, ponieważ każdy powinien o nie dbać, chociaż trochę. Zrogowaciała, zniszczona skóra, popękane pięty oraz za długie, nierówne paznokcie to powód, dla którego absolutnie nie powinno się zakładać odkrytych butów. Jeżeli jednak lubimy sandały, klapki czy po prostu chodzenie na boso to koniecznością jest poddanie się odpowiednim zabiegom pielęgnacyjnym, które pozwolą nam doprowadzić nasze stopy do porządku.

Pielęgnacja stóp – od czego zacząć?

Przede wszystkim, aby zachować estetykę tej części ciała, nie powinniśmy zapominać o tym, aby w domowych warunkach wykonywać częsty peeling. Ważne jest również używanie dobrej jakości kremów nawilżających. Jeżeli jednak nasze stopy przez długi czas pozostały zaniedbane a teraz chcemy je zregenerować to należy zorientować się w specjalnych zabiegach, ponieważ zwykła, codzienna pielęgnacja może nie wystarczyć. Nierzadko, aby osiągnąć efekt zadbanych stóp, należy udać się do podologa, który jest specjalistą od trudnych przypadków. W przypadku, gdy upieramy się przy tym, aby zabiegi wykonywać samemu to do tych bardziej skomplikowanych należy zaopatrzyć się w specjalne urządzenia. Polecany jest m.in. sprzęt podologiczny w ModnaKaja.pl, ze względu na bardzo dobrą jakość i trwałość a także duży wybór.

Przegląd zabiegów pielęgnacyjnych

W warunkach domowych możemy wykonywać mnóstwo zabiegów, szczególnie jeśli odrobinę poznamy się na podstawowych zasadach pielęgnacji stóp. Poniżej przedstawione zostaną propozycje zabiegów, które są proste, szybkie i skuteczne.

Kąpiel parafinowa

Niezmiennie od lat, najlepszy sposób na nawilżenie i uelastycznienie skóry, również na stopach. Jak go wykonać? Nic prostszego, wystarczy zakupić parafinę kosmetyczną i podgrzać a następnie zanurzyć w niej swoje nogi. Później nie pozostaje nam nic innego jak rozkoszowanie się efektami jedwabiście gładkiej skóry. Ważne, aby przed zabiegiem wykonać peeling, wówczas będzie on dużo bardziej efektywny.

Kąpiel zasadowa i pedicure

Bardziej skomplikowany zabieg, jednak niesamowicie skuteczny! SOS dla naszych stóp, jeżeli zmagam się z prawdziwie grubą warstwą martwego naskórka. Zasada pozwala na rozmiękczenie go i łatwe usunięcie frezarką. Efekt? Powalający.

Regenerujące skarpetki

Na stopy nakładane są specjalne skarpety, w których znajdują się substancje odżywcze i witaminy. Czasami również dodaje się odrobinę kwasów, aby złuszczyć skórę. Świetny sposób na nawilżenie, regenerację oraz poprawę kondycji stóp.

Kwasy

Kombinacja kwasów, którą nasączone są okłady znajdujące się na naszych stopach, ma za zadanie rozmiękczyć naskórek i złuszczyć go w takim stopniu, aby nie trzeba było używać frezarki ani innych sprzętów, poza szpatułką. W tym wypadku najlepiej udać się do podologa i nie próbować samemu robić tego w domu.

Na plaży, basenie bądź gdy zakładamy sandały – nasze stopy są widoczne i mogą przyciągać uwagę. Ważne zatem, aby postarać się dbać o nie należycie. Warto zorientować się w zabiegach, jakie oferują specjalne gabinety kosmetyczne i podologiczne. Stopy mogą być jedną z najbardziej seksownych części ciała, wystarczy poświęcić im odrobinę uwagi.