Zazwyczaj wszelkiego rodzaju kremy, balsamy i inne kosmetyki do pielęgnacji skóry kojarzą nam się z kobietami. Ale mężczyźni również powinni dbać o stan swojej skóry, zwłaszcza jeśli chodzi o twarz. Częste golenie może ją podrażniać. Krem do twarzy dla mężczyzn to jeden z podstawowych produktów, jaki powinien posiadać każdy mężczyzna na swojej półce w łazience. Omówmy zatem ich rodzaje i zalety stosowania.

Kremy do twarzy dla mężczyzn dzielą się ze względu na czas stosowania, a więc na dzień lub na noc, a także na cel stosowania: mogą być to kremy nawilżające, wygładzające zmarszczki, regenerujące, balsamy po goleniu, czy też kremy pod oczy redukujące oznaki zmęczenia. Wybór jest spory, niemniej jeśli mężczyzna naprawdę chce zadbać o siebie i swoją twarz, powinien posiadać chociaż jeden produkt z wymienionej linii.

Kremy nawilżające dla mężczyzn

Krem do twarzy dla mężczyzn o działaniu nawilżającym zapobiega wysuszeniu skóry, odżywia ją i wzmacnia. Po jego użyciu odczuwamy przyjemną świeżość, a cera staje się delikatna i gładka. Stąd balsamy po goleniu mają przede wszystkim składniki nawilżające, gdyż to właśnie po tym zabiegu skóra twarzy jest szczególnie narażona na przesuszenie i podrażnienia. Dla mężczyzn, którzy z natury mają tłustą cerę, powstały kremy nawilżająco-matujące, które nie tylko nawilżają skórę, ale też regulują wydzielanie łoju, dzięki czemu skóra twarzy nie jest ani przesuszona, ani zbyt mocno nawilżona. Co daje regularne stosowanie takiego nawilżającego kremu do twarzy dla mężczyzn? Celem jest odżywienie skóry, aby wyglądała świeżo, zdrowo i by była zadbana. Dlatego każdy mężczyzna, który uważa, że stosowanie kremu do twarzy jest niemęskie, powinien sam się przekonać, że wcale tak nie jest. Różnicę zauważą szczególnie ci zapracowani, po których każdego poranka widać zmęczenie właśnie na twarzy.

Rodzaje kremów do twarzy dla mężczyzn