Zadbany i estetyczny wygląd ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i pewność siebie. Jeżeli dobrze wyglądamy, lubimy i akceptujemy siebie, stajemy się od razu pewniejsi siebie, bardziej uśmiechnięci i pełni pozytywnej energi. Chcąc atrakcyjnie i dobrze wyglądać sięgamy najczęściej po makijaż, który ma podkreślić i wydobyć nasze atuty oraz pomóc ukryć i zamaskować niedoskonałości, którymi niekoniecznie chcemy się chwalić.

Wykonanie odpowiedniego i dopasowanego do danego typu urody makijażu wcale nie jest takie łatwe. Warto więc poznać kilka sprawdzonych sposobów i makijażowych trików. Zanim jednak przejdziemy do przygotowania makijażu warto zadbać o odpowiednie przygotowanie miejsca, w którym będziemy mogli swobodnie rozłożyć wszystkie potrzebne nam akcesoria i przybory. Bardzo ważne jest również odpowiednie światło i odpowiednio dobrane kosmetyki, które wybraliśmy do wykonania makijażu.

Rynek kosmetyków jest bardzo bogaty. Regularnie na rynku pojawiają się kolejne nowści kosmetyczne o coraz lepszej formule i ulepszonym składzie. Coraz trudniej więc jest być na bieżąco i umiejętnie wybierać te produkty, które rzeczywiście dłużą naszej skórze. Najpopularniejszymi i najczęściej używanymi kosmetykami do przygotowania makiajzu od lat są: podkład, dzięki któremu wygładzimy skórę i wyrównamy jej koloryt, korektor, dzięki któremu zamaskujemy i ukrryjemy niedsokonałości, cienie do powiektusz do rzęspomadka do ust oraz niezastąpiony od lat i kultowy już puder do twarzy.

Główne zastosowanie pudru do twarzy                                                         

Puder do twarzy ma za zadanie utrwalić podkład i korektor, sprawiając, że makijaż będzie utrzymywał się dłużej. Matuje skórę pozbawiając ją nadmiaru wydzielanego sebum, które sprawia, że skóra się błyszczy oraz zapewnia gładkie wykończenie. Puder może występować w różych formach np. sprasowany lub jako sypki proszek.

Istotna w makijażu jest również kolejność nakładania poszczególnych produktów.

Co wybraćpuder do twarzy czy spray utrwalający makijaż?

Ciekawą alternatywą dla klasycznego i tradycyjnego  pudru do twarzy spośród produktów utrwalających makijaż jest spray, dostępny w postaci delikatnej mgiełki. Taki jak np. ten od marki Golden Rose – Make Up Fixing Spray. Jego deliakatna i nieklejąca się konsystencja pozwala na zachowanie idealnego makijażu przez długie godziny.

Bez względu na to czy zdecydujemysię na klasyczny i dobrze znany puder do twarzy czy też sięgniemy po spray warto pamiętać, że ważną kwestią jest nie tylko samo przygotowanie makijażu, ale  również jego odpowiednie utrwalenie.