Aby salon fryzjerski stał się odpowiednio wyposażonym miejscem pracy, jak również lokalem kojarzonym z profesjonalizmem i sprawną obsługą, należy wyposażyć go w najważniejsze sprzęty. Poznaj najbardziej niezbędne urządzenia i akcesoria, dzięki którym wykonasz rozmaite zabiegi na włosach Twoich klientów.

 

Nożyczki

W żadnym salonie fryzjerskim nie może zabraknąć ostrych i dobrze wyprofilowanych nożyczek. Za pomocą tego podstawowego narzędzia stylista wykonuje precyzyjne cięcia, zmienia kształt i objętość fryzury. Wybierając najlepsze nożyczki do swojego zakładu należy kierować się jakością materiału, z jakiego zostały wykonane. Sprzęty wyprodukowane z wysokogatunkowych tworzyw okażą się trwalsze i niezawodne, posłużą więc przez dłuższy czas. Warto zdecydować się na nożyczki stworzone w oparciu o innowacyjne projekty, opracowane z myślą o wygodzie fryzjera i redukowaniu napięć jego dłoni. Nowoczesne i  ergonomiczne nożyczki znajdziesz w sklepie Modna Kaja, oferującym również warianty dla leworęcznych.

 

Maszynki i trymery

Kolejnym sprzętem fryzjerskim niezbędnym w salonie jest praktyczna maszynka do włosów. Pozwoli ona na wykonanie szybkiego i dokładnego strzyżenia. Do precyzyjnych cięć i wycinania fantazyjnych wzorów najlepiej nadaje się trymer, dlatego również to urządzenie warto dodać do wyposażenia stanowisk pracy. Co ważne, najmniejsze trymery przydają się do regulowania brwi czy usuwania włosów z uszu. Szukając najlepszej maszynki do swojego salonu można wybierać spośród wygodnych wariantów bezprzewodowych i lżejszych modeli zasilanych długim kablem niekrępującym ruchów fryzjera przy pracy. Trymery są zwykle wyposażone w wydajne akumulatory.

 

Suszarki ręczne

Nie należy też zapominać o nabyciu wielofunkcyjnej suszarki ręcznej. Bez tego niezwykle użytecznego i uniwersalnego sprzętu fryzjerskiego trudno wyobrazić sobie sprawne działanie salonu. Suszarka służy nie tylko do suszenia włosów, ale również do nadawania pasmom pożądanego kształtu, zwiększania objętości fryzury i wygodnego modelowania jej. Najlepiej wyposażyć stanowiska pracy stylistów w urządzenia z funkcją zimnego nawiewu i jonizacji, aby zadbać o zdrowy wygląd i przyjemną gładkość włosów klientów. Suszarki ręczne szczególnie polecane do salonów posiadają wydajne silniki oraz kilkustopniową regulację temperatury i tempa nawiewu. Dla zapewnienia sobie większej swobody ruchów fryzjer powinien nabywać urządzenia z dłuższymi przewodami zasilającymi.

 

Prostownice do włosów

 

Dobra prostownica pozwoli wykreować mnóstwo niezwykłych fryzur (np. subtelne fale), a dodatkowo nada kosmykom blask. Każdy salon musi posiadać nowoczesny i bezpieczny dla włosów klientów sprzęt, a ergonomiczne, wielofunkcyjne prostownice stanowią jego podstawowy element. Praktyczne urządzenia zapewniają styliście komfort użytkowania, a dzięki swojemu precyzyjnemu działaniu pozwolą mu zaoszczędzić czas. Modele godne polecenia posiadają szybko nagrzewające się płytki ceramiczne, równomierne rozprowadzające ciepło i skutecznie wygładzające pasma. Warto rozważyć też nabycie prostownicy o tytanowych płytkach grzewczych, charakteryzujących się odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Najbardziej innowacyjne są z kolei sprzęty wykorzystujące technologię jonizacji. Jony generowane przez płytki turmalinowe zamykają łuski włosa, chroniąc go przed nadmiernym przesuszaniem.

 

Każdy profesjonalny salon powinien posiadać ostre i trwałe nożyczki, praktyczne maszynki i trymery, wydajne suszarki ręczne i nowoczesne prostownice. Sprzęt fryzjerski o doskonałej jakości można znaleźć w ofercie renomowanych sklepów i hurtowni, dlatego skompletowanie podstawowego wyposażenia lokalu nie powinno sprawić trudności.