We wszystkich salonach kosmetycznych można wykonać zabieg manicure i pedicure. Wymaga to zapewnienia odpowiedniego stanowiska. Co powinno się na nie składać i z czego powinno się ono składać?!

Manicure i pedicure – podstawowe zabiegi kosmetyczne

W salonach kosmetycznych dokonuje zabiegów kosmetycznych głównie na twarzy oraz na dłoniach i na stopach. Manicure to zabieg kosmetyczny, któremu poddaje się paznokcie u rąk. Polega on nie tylko na malowaniu paznokci, ale też wyrównywaniu skórek i pielęgnowaniu płytki paznokci. Pedicure to natomiast zabieg kosmetyczny, któremu poddaje się paznokcie u nóg. Pedicure polega na tym samym co manicure, z tym, że usuwa również zgrubiałe naskórki i reguluje wrastające w skórę paznokcie. Manicure i pedicure wykonuje się przeważnie w salonach kosmetycznych. Kosmetyczki powinny zadbać o odpowiednie stanowisko do powyższych zabiegów.

Stanowisko do manicure

Na stanowisko do manicure powinny się składać: stolik do manicure z podpórką na rękę, lampa z możliwością regulowania wysokości oraz pochłaniaczem pyłu i szafką z kilkoma szufladami, fotel dla klienta, taboret z oparciem dla kosmetyczki, półka na lakiery i akcesoria, pomocnik kosmetyczny na kółkach, lampa UV, zamykany kosz na śmieci. Oprócz mebli i większych sprzętów, do wykonywania zabiegów manicure potrzeba następujących narzędzi, akcesoriów i kosmetyków: pilniki o różnej ziarnistości wykonane z tworzywa sztucznego, polerki trzystronne lub czterostronne, kopytka ze stali nierdzewnej o wyprofilowanych i różnej długości ostrzach, frezarka/hebelek, cążki do skórek, drewniane patyczki do odsuwania skórek, miseczka do manicure, pędzel do pyłu, waciki bezpyłowe, zestaw lakierów do paznokci, sól lub tabletki musujące do manicure, lakier podkładowy, korektor do lakieru, utwardzacz lakieru, zmywacz bezacetonowy do lakieru, krem do rąk i paznokci, odżywka do paznokci, środki do dezynfekcji skóry, środki opatrunkowe.

Stanowisko do pedicure

Na stanowisko do pedicure powinny się składać: brodzik do moczenia nóg wraz z jednorazowymi foliami, lampa z lupą powiększającą, fotel dla klienta, fotelik lub krzesełko dla kosmetyczki, autoklawy do sterylizacji narzędzi, myjka ultradźwiękowa do dezynfekcji sprzętu, szafka na narzędzia, pomocnik kosmetyczny na kółkach, lampa UV, zamykany kosz na śmieci. Oprócz mebli i większych sprzętów, do wykonywania zabiegów manicure potrzeba następujących narzędzi, akcesoriów i kosmetyków: pilniki o różnej ziarnistości wykonane z tworzywa sztucznego, polerki trzystronne lub czterostronne, kopytka ze stali nierdzewnej o wyprofilowanych i różnej długości ostrzach, frezarka/hebelek, cążki do skórek, drewniane patyczki do odsuwania skórek, miseczka do manicure, pędzel do pyłu, waciki bezpyłowe, zestaw lakierów do paznokci, sól lub tabletki musujące do manicure, lakier podkładowy, korektor do lakieru, utwardzacz lakieru, zmywacz bezacetonowy do lakieru, krem do nóg i paznokci, odżywka do paznokci, środki do dezynfekcji skóry, środki opatrunkowe.

Nie wiesz gdzie zaopatrzyć swój salon kosmetyczny? Wszystko co niezbędne znajdziesz na: https://modnakaja.pl/pl/kosmetyka-wyposazenie.