Niby każda z nas wie, kiedy zaczyna się lato. Niby każda już wraz z początkiem wiosny rozpoczyna przygotowania do tego, aby bez obaw wskoczyć w spodenki czy krótką spodniczkę. A i tak niczym zima kierowców, lato co roku zaskakuje i wprawia w zakłopotanie większość kobiet. W kilka dni niestety nie zgubimy 5 zbędnych kilogramów i nie pozbędziemy się cellulitu, ale mimo wszystko możemy sprawić, by nasze ciało prezentowało się znacznie lepiej. Jak to zrobić? Na to pytanie odpowiada ekspert ART SPA Zamku Topacz, Dominika Muzyka.

Troska o kondycję naszego ciała powinna być całoroczna i systematyczna. Niestety w większości przypadków w ten sposób wygląda to tylko w teorii, a urodowe grzechy niejedna z nas popełnia niemal codziennie. Dlatego my kobiety tak bardzo kochamy triki, dzięki którym możemy szybko i skutecznie poprawić swój wygląd. Szczególnie często wykorzystujemy je, gdy nachodzi lato. To bowiem czas, który wymusza na nas odsłanianie tych partii ciała, z których nie do końca jesteśmy zadowolone. Urodowym SOS, czyli poradami jak przygotować skórę do tej pory roku, dzieli się Dominika Muzyka, ekspert ART SPA w Zamku Topacz.

Złuszczanie

Jednym z najszybszych i najprostszych sposobów na poprawienie wyglądu skóry jest wykonanie peelingu. Należy jednak pamiętać o właściwym doborze kosmetyku, tak aby łączył w sobie działanie złuszczające (wygładzające) oraz nawilżające. Dobrze wykonany peeling sprawi, że nasza skóra będzie wyglądać na zadbaną i nawilżoną. Naszym klientkom zalecamy samodzielne wykonywanie peelingu 2-4 razy w miesiącu. Raz na kwartał dobrze jest wykonać taki zabieg w SPA. Peeling można łatwo przygotować z produktów, które większość z nas posiada w domu: cukier, sól, kawa czy oleje – radzi Dominika Muzyka.

Peeling nie tylko pozwala na szybką poprawę wyglądu naszej skóry, ale jest on także doskonałym przygotowaniem do ekspozycji ciała na słońce. Dzięki niemu nasza opalenizna będzie bardziej równomierna i trwalsza.

Nawilżanie

Upały, słońce i klimatyzacja sprawiają, że nasza skóra znacznie łatwiej i szybciej ulega wysuszeniu. Peeling z pewnością przyniesie natychmiastowy efekt, ale nie utrzyma się on jeżeli nie będziemy pamiętać o konsekwentnym nawilżaniu. W ten sposób warto zadbać również o włosy.

Latem powinnyśmy regularnie nawilżać naszą skórę zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz. Picie co najmniej 2 litrów wody dziennie to absolutna konieczność. Szczególnej troski w tym czasie wymagają także włosy. Zalecamy stosowanie olejków do włosów z filtrem, a w domowym zaciszu nakładanie masek lub olejowanie włosów. Ja szczególnie lubię olej kokosowy – mówi Dominika Muzyka z ART SPA Zamku Topacz.

Manicure i pedicure

Odpowiednio przygotowane do lata powinny zostać także nasze stopy i dłonie. A szczególnie te pierwsze, gdyż mają za sobą długie, zimowe miesiące spędzone w krytym obuwiu.

Kondycję stóp oraz dłoni najszybciej i najskuteczniej poprawimy w gabinecie kosmetycznym, wykonując pedicure i manicure SPA, który dodatkowo (w stosunku do tradycyjnej usługi pedicure czy manicure) zawiera peeling oraz masaż wykonany na preparacie nawilżającym – podpowiada Dominika Muzyka.

Urodowe triki pomogą nam szybko poprawić wygląd skóry, ale pamiętajmy, że nie powinny być one stałym sposobem na troskę o nasze ciało. Kluczem do sukcesu jest bowiem staranność i systematyczność, dlatego warto od czasu do czasu poddać się kompleksowym zabiegom, najlepiej w SPA, pod okiem profesjonalistów.