Brody po wielu latach niebytu w kanonie mody i urody znowu zaczęły powracać do łask. Dawniej uważane za nieeleganckie i niechlujne z czasem zaczęły stawać się coraz popularniejsze. Obecnie nikogo nie dziwi, że nawet osoby publiczne – będące politykami czy dziennikarzami – noszą brody. Jeżeli chcemy, aby uchodziła ona za część naszego wizerunku i nie była kojarzona z brakiem ogłady to musimy zacząć o nią dbać. Już dawno minęły czasy, gdy brodacze pozostawiali owłosienie twarzy samopas. Wymaga ona wielu zabiegów kosmetycznych, co pozwala na utrzymanie jej w świetnym stanie. Zależeć nam będzie, aby wyglądała ona na zadbaną i starannie wypielęgnowaną. Tylko taka jest publicznie akceptowalna i może być częścią naszego image’u.

Pielęgnacja brody

Owłosienie twarzy zachowuje się podobnie do włosów na głowie. Konieczna jest ich pielęgnacja, ponieważ z czasem zaczynają się przetłuszczać i niszczeń. Może dochodzić również do złuszczania się naskórka spod brody, co wywołuje efekt podobny do łupieżu. Dlatego chcąc utrzymać brodę w idealnym porządku należy stosować kosmetyki przeznaczone specjalnie do tego celu. W przypadku zarostu świetnie sprawdzają się olejki przeznaczone do pielęgnacji tej części ciała. Służą one nawilżeniu włosów oraz skóry brody – dzięki temu wyglądają one na zdrowsze i bardziej lśniące. Są też miększe w dotyku i wygodniejsze w noszeniu. Typowym problemem wśród brodaczy jest swędzenie zarostu. Jest to efekt zbyt szczecinowatego zarostu, który podrażnia skórę w takcie poruszania się. Dzięki odpowiednio dobranemu olejkowi możemy ograniczyć lub zupełnie wyeliminować ten kłopot.

olejekdobrody

Wybór olejku do brody

Dobrze odżywiona broda przy użyciu olejku nie będzie miała też tendencji do skręcania się czy też rozdwajania. W efekcie będzie wyglądana na gęstszą i wypielęgnowaną. Wybierając olejki do brody powinniśmy kierować się tym, aby składały się one z naturalnych składników. Dzięki temu zyskujemy pewność, że jest to środek bezpieczny i przeznaczony do stosowania każdego dnia. Kupując olejek do brody kierujemy się także jego zapachem – jest on intensywny i utrzymuje się przez długi czas przez co może zastępować też perfumy dla mężczyzn. Dla osób niezaznajomionych z tematem dużym zaskoczeniem może być cena: za niewielki flakonik przyjdzie nam zapłacić od 40 do nawet 150 złotych (przykład cen: olejki do brody w Beardman). Nie jest to jednak kwota zaporowa, ponieważ olejek stosuje się w minimalnej ilości przez co buteleczka starcza na długi czas (w zależności od długości zarostu).