Jaki taboret wybrać do salonu fryzjerskiego? Trudno wyobrazić sobie pracę bez hokera. Odciąża on nogi i kręgosłup, pozwalając wykonywać cięcia i stylizacje w pozycji siedzącej. Wybierając sprzęt do salonu, warto znaleźć model dostosowany do Twoich potrzeb.

Przydatna wygoda

Fryzjerstwo to fach wymagający szczególnej precyzji. Korzystając z pomocy taboretu, możemy usprawnić naszą pracę. Odpowiednio dobrany wpływa na komfort i efektywność pracy. Zamiast koncentrować się na bólu pleców, zapewnimy sobie wygodną pozycję i większą swobodę ruchów. Wybór słabej jakości hokera może przyczynić się do obniżenia jakości oferowanych usług, dlatego warto zrobić przemyślane zakupy.

Funkcjonalność

Przed wyborem taboretu fryzjerskiego, sprawdź jaki model będzie odpowiedni dla Ciebie i Twoich pracowników. Siedziska hokera mogą być różnie wyprofilowane. Różnią się też od siebie szerokością i głębokością, mogą być wyposażone w podnóżki.
Producenci oferują taborety z zarówno z oparciem, jak i bez oparcia. Oparcie może być bardziej komfortowe dla pleców, ale wybór powinien zależeć od Twojego stylu pracy i potrzeb kadry.
Prawie każdy taboret wyposażony jest w możliwość regulacji wysokości, należy jednak zwrócić uwagę, ile wynosi maksymalne podwyższenie danego modelu (np. w jednych maksymalna wysokość będzie wynosiła 65 cm, w innych 85 cm). Wybierając za niski hoker, możemy znacznie utrudnić sobie pracę. Dobrze dobrany taboret fryzjerski oszczędzi też plecy, które podczas długich godzin pracy mogą zostać porządnie nadwerężone.

Cena

Najtańszy taboret kupimy już za mniej niż 100 zł, najdroższe sięgają ceny ponad 600zł. Przy wyborze stawiajmy na producentów gwarantujących pewną jakość. Lepiej kupić trochę drożej, ale zainwestować w taboret wykonany z wytrzymałych materiałów. Hokery z najtańszych przedziałów cenowych łatwiej się psują i są mniej funkcjonalne. Mogą również nie zapewnić wystarczającego komfortu pracy. Często też po prostu źle wyglądają. Te najdroższe najczęściej charakteryzują się nowoczesnym designem i dodatkowymi funkcjami, ale nie zawsze jest to nam potrzebne.

Design

Poza funkcjonalnością i wygodą chcemy, żeby nasz taboret był po prostu estetyczny. Dobrze, żeby pasował do reszty wyposażenia salonu, starajmy się więc nie mieszać różnych stylów mebli. Siedziska wykonane z dobrej jakości eko-skóry są gustowne i trwałe. W tym przypadku możemy również wybierać z szerokiej gamy kolorów. Decydując się na czarne obicie, stawiamy na elegancką klasykę, jednak oferta na rynku jest na tyle różnorodna, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Minimalistyczny czy wyszukany, wybierzmy taki, który świetnie uzupełni wystrój.

Taboret fryzjerski jest jednym z najlepszych pomocników fryzjerów. Zamiast na bólu pleców, pozwala w pełni skupić się na pracy. Poza tym, że powinien być stabilny i dobrze dopasowany, powinien dobrze wpasowywać się w aranżację naszego salonu. Wybierając taboret wysokiej jakości, mamy gwarancję, że posłuży nam na długie lata.