O latach 20. zwykło się mawiać, że były niezwykle szczęśliwe. To faktycznie bardzo barwny okres w historii, który charakteryzuje niepowtarzalny urok i nastrój. Ogromne zmiany zaszły w tym czasie nie tylko w modzie, czy kulturze, ale i w życiu codziennym. To wtedy właśnie nastąpiło wyzwolenie kobiet. W klimacie radosnych, odkrywczych lat dwudziestych zostało stworzone ART SPA w Zamku Topacz, w którym zabiegi szyte są na miarę i komponowane z naturalnych składników. Czego można doświadczyć w ART SPA i dlaczego jest to miejsce pełne pasji?

 

Inspiracja radością

To, co charakteryzuje przełomowe lata 20. to z pewnością ogromna chęć korzystania z życia. Istniejące od dawien dawna schematy przełamały przede wszystkim kobiety. Panie tamtego okresu wyróżniały krótkie fryzury, mocny makijaż i odkryte łydki. W zapomnienie poszły natomiast gorsety, przez niektórych uważane za symbol zniewolenia. To jednak nie wygląd, ale radość i energia, które rozpierały kobiety w tamtym czasie były inspiracją do stworzenia ART SPA w Zamku Topacz.

 

W klimacie radosnych, odkrywczych lat dwudziestych, z największą dbałością i precyzją komponowane są tu indywidualne, aromatyczne receptury wykorzystujące najcenniejsze naturalne składniki: kawior, perły, diamenty, kwiaty, zioła, owoce, czyste glinki, dary morza i szlachetne oleje. Atmosferą lat 20. Inspirowana jest także przestrzeń ART SPA. Została ona wyrażona poprzez styl art deco. Dominują tu eleganckie akcenty, takie jak żyrandole, lustra oraz meble w czarno-białej kolorystyce. Lat 20. można się również doszukiwać w nazwach autorskich masaży czy rytuałów, inspirowanych postaciami tego okresu (np. Bonnie&Clyde czy Wielki Gatsby).

 

Za ideą ART SPA kryje się także możliwość obcowania z prawdziwą sztuką – taką wprost z najlepszych galerii. W Zamku Topacz zapewnią to wystawy, które cyklicznie odbywać się będą w hallu prowadzącym do gabinetów zabiegowych. Tam na zamkowych ścianach pojawiać się będą zdjęcia uznanych fotografików, a także obiecujących, młodych artystów.

 

Perełki w menu ART SPA

W menu SPA czerpiącego tak wiele z lat 20. nie mogło zabraknąć zabiegów, odnoszących się bezpośrednio do klimatu tego okresu. „Przestworza Amelii” to masaż ciała inspirowany lotem Amelii Earth – pierwszej kobiety, która przeleciała nad Atlantykiem. To głęboko relaksujący masaż całego ciała i stóp z wykorzystaniem technik masażu klasycznego, masaży orientalnych oraz strechingu. „Efekt Chanel” to z kolei masaż ciała inspirowany stylem Coco. To połączenie energetyzującej intensywności i zdecydowania oraz biżuteryjnej precyzji. Pośród zabiegów w ART SPA odnajdziemy również masaż twarzy inspirowany urodą Marlene Dietrich. „Błękitny anioł Marleny” dedykowany jest wszystkim paniom, którym zależy na rezultacie liftingu i poprawie owalu.

 

Kobieta lat 20., pełna marzeń, radości i pasji. Kobieta, która potrafi czerpać z życia to, co najlepsze. Atmosferę, która pomoże w dążeniu do tego ideału, odnaleźć można właśnie w ART SPA Zamku Topacz. Jego klimat doskonale oddają zdjęcia z najnowszej, stylizowanej sesji. Jednak, aby w pełni przekonać się o wyjątkowości tego miejsca, warto odwiedzić je osobiście.

 

Zamek Topacz położony jest jedynie 20 minut od centrum Wrocławia i międzynarodowego lotniska Copernicus, 2 km od autostrady A4 i obwodnicy miasta, w miejscowości Ślęza.