Zdrowe i lśniące włosy są atrybutem świadczącym o zdrowiu i atrakcyjności. Często niestety zaczynają sprawiać problemy , będąc słabymi i w konsekwencji wypadając. Jest to swoisty sygnał wysyłany przez nasz organizm, że nie wszystko jest z nim w porządku. Czego objawem mogą być wypadające włosy?

Kiedy należy zacząć się martwić?

Wypadające włosy same w sobie nie stanowią powodu do niepokoju. Zdrowy człowiek gubi ok. 100 włosów dziennie i jest to zjawisko całkowicie naturalne. Problem zaczyna się wtedy, kiedy dostrzegamy, że skala tego zjawiska jest zbyt duża…

Niedobór witamin

Najczęstszą przyczyną słabych i wypadających włosów jest niewystarczająca ilość witamin i składników odżywczych. Wato pamiętać, że włosy nie są dla organizmu priorytetem, dlatego też w przypadku niedoboru wspomnianych składników, priorytetem dla niego są pozostałe, bardziej istotne narządy.

Tym, co przede wszystkim przyczynia się do powstawania problemu jest niewystarczająca ilość żelaza i cynku w organizmie. Dlatego też należy dbać o zróżnicowaną, bogatą w składniki odżywcze dietę. Należy wystrzegać się także wszelkiego rodzaju monoskładnikowych diet bez kontroli lekarza, ponieważ przyczyniają się do osłabienia, a w skrajnych przypadkach do powstawania innych, często nieodwracalnych schorzeń.

wlosy2

Stres

Także stresujący tryb życia nie wpływa pozytywnie na stan naszych włosów, a to poprzez nadmierne wydzielanie prolaktyny, która powoduje wypadanie włosów. Dlatego też, jeżeli problem nas dotyczy, należy zrobić co w naszej mocy, aby ograniczyć wpływ stresu na nasze ciało.

Błędy w pielęgnacji

Nieprawidłowo pielęgnowane włosy, będące pod częstym działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, często suszone i prostowane, a także farbowane, mają bezsprzecznie tendencje do słabnięcia, a w konsekwencji wypadania.

Wypadanie włosów u mężczyzn

W przypadku mężczyzn sprawa wygląda nieco inaczej. Często zdarza się, że nie mają na wspomniany problemy żadnego wpływu, ponieważ wypadanie włosów wywołane jest tutaj czynnikami hormonalnymi, które zazwyczaj uwarunkowane są genetycznie. Stanowi to poważny problem estetyczny, ponieważ mało komu podoba się perspektywa łysienia, jednak w tym przypadku często niewiele można zrobić, choć istnieją różnego rodzaju terapie, których skuteczność zależy w głównej mierze od ceny.

Wypadające włosy bywają poważnym problem i są objawami różnego rodzaju nieprawidłowości występujących w naszym organizmie, dlatego też należy z nimi walczyć, nie tylko z powodów estetycznych. Na szczęście w wielu przypadkach można skutecznie temu zaradzić.