Każda kobieta ma własne wyobrażenie o idealnym ślubie i tym, jak powinny na nim wyglądać. Niektóre chcą poczuć się jak prawdziwe księżniczki, w pięknej sukni, makijażu i ozdobach. Inne, wprost przeciwnie, stawiają na minimalizm i obecność wąskiej grupy bliskich osób. Niezależnie od tego, którego z tych podejść jesteś zwolenniczką, liczba dostępnych zabiegów kosmetycznych, które możesz wykonać w ramach przygotowania do ślubu może przyprawić o zawrót głowy. Oto krótki poradnik, który pomoże wybrać te właściwe dla ciebie.

Z zapasem

Warto pamiętać o tym, aby rozplanować wszystko z odpowiednim zapasem czasu. Dobre salony kosmetyczne nie narzekają na brak klientek, dlatego dobrze jest umówić się wcześniej. Listę kosmetyczek i makijażystek ślubnych, warto przejrzeć jeszcze wcześniej. Przede wszystkim zacznij od wizyty u kosmetyczki. Profesjonalistka dokładnie określi do jakiego rodzaju cery kwalifikuje się twoja skóra i jakie zabiegi mógłby jej pomóc. Jak duży zapas czasu jest potrzebny? Optymalna ilość to około 2-3 tygodni, jeśli jednak dostrzegasz większe problemy, które chciałabyś rozwiązać, bezpieczniej jest rozpocząć cały proces nawet 6 tygodni prze ślubem.

Jakie zabiegi?

Podstawowym zabiegiem jakiemu możesz się poddać jest oczyszczenie skóry, które poprawi koloryt skóry i poprawi takie niedoskonałości jak zaskórniki czy ciemne plamki w porach. Należy pamiętać, że w przypadku osób o delikatnej skórze zabieg może wywołać pewne efekty uboczne takie jak na przykład zaczerwienienie, dlatego jeśli wiesz, że twoja twarz nie przepada za wizytami u kosmetyczki, warto przeprowadzić procedurę wcześniej.

W przypadku osób o suchej cerze niezbędne będzie odpowiednie nawilżenie i odżywienie skóry, którego stopień zależy od typu. Przykładowo panie o dojrzałej skórze będą potrzebowały zabiegów ujędrniających, zaś z kolei osoby o cerze mieszanej – zabiegów normalizujących eliminujących błyszczenie czy nadmiernie złuszczanie się naskórka.

Kilka dni przed samym ślubem, warto zatroszczyć się o regulację brwi i pokrycie ich henną, jeśli nie podoba nam się ich naturalny koloryt. To także świetna okazja do wydłużenia i podkreślenia rzęs, tak aby pięknie prezentowały się w dniu zero.

Nie zapominaj także o dłoniach i stopach – na dzień lub dwa przed ślubem warto przeprowadzić zabiegi pedicure i manicure. Po ich wykonaniu należy powstrzymywać się od wykonywania ciężkich, domowych prac, które mógłby zniweczyć cały efekt.

Odpowiednie planowanie

Podobnie jak wiele innych spraw związanych ze ślubem, także kwestia zabiegów kosmetycznych wymaga wcześniejszego przygotowania. Dlatego absolutnie nie należy pozostawiać tego na ostatnią chwilę! Rozplanowanie wszystkiego sprawi, że w będziesz wyglądać idealnie w jednym z najważniejszych dni w swoim życiu.