d-pantenol
D-pantenol – przeczytaj jak wpływa na skórę

Nastała dziś moda na zdrowe jedzenie, zdrowy styl życia, wiele sportu, a także dbanie o to, by dostarczać organizmowi odpowiedniej ilości witamin i minerałów – również tych nieco mniej znanych i powszechnie stosowanych. Kwas pantotenowy to jeden z takich właśnie składników, które rzeczywiście nie są tak mocno popularne. I są ku temu powody. Przede wszystkim jednym z nich jest to, że kwas ten zwany również powszechnie witaminą B5 występuje zupełnie naturalnie w nasze skórze. Innymi słowy d-pantenol – to mała i niepozorna witamina, która może jednak zmieniać mocno nasze ciało.

Brak tego właśnie mikroskładnika naszej skóry lub nawet niewielkie jego niedobory mogą prowadzić do zaburzeń skórnych i problemów z jej łuszczeniem się. To nie tylko nie wygląda zbyt estetycznie, ale również w konsekwencji może również powodować wiele innych schorzeń. Niedobór jednej witaminy często zaczyna uruchamiać również efekt domina w naszym organizmie, a więc warto zadbać o to, by stężenie tej właśnie witaminy było w naszym ciele maksymalnie zbliżone do normy. Niedobory tej witamy faktycznie stwierdza się stosunkowo rzadko, ale kiedy już występują suplementacja okazuje się być konieczna, by nadrobić to co straciliśmy i odzyskać odpowiedni jej poziom i stężenie naszym organizmie. Warto zaznaczyć, że brak tej witaminy nie jest skrajnie niebezpieczny dla naszego zdrowia i tu również powód, dla którego d-pantenol nie jest tak powszechnie rozpoznawalną witaminą. Zdecydowanie jest to również znany i dość powszechnie stosowany składnik wielu kosmetyków, zwłaszcza tych, które dbają o naszą skórę czy też cerę. Zewnętrzne uzupełnienie tej witaminy jest skuteczne w przypadku wielu dolegliwości dermatologicznych. Właśnie dlatego d-pantenol jest tak chętnie dodawany do rozmaitych kremów, odżywek czy maseczek, których zadaniem jest na przykład odżywienie i pielęgnacja naszego ciała. Zdecydowanie witamina ta dodawana do tych właśnie produktów sprawić może nam miłą niespodziankę i zaskoczyć swoim działaniem w sposób niesamowity.

Oczywiście d-pantenol to jedynie dodatek, ale wielu producentów produktów kosmetycznych nie zapomina o jego dodaniu. Ma udowodnione działanie kliniczne, dodatkowo jest dla naszego organizmu zupełnie naturalny i właśnie dzięki temu będziemy mogli doskonale go przyswoić i cieszyć się efektami stosowanych przez nas terapii. Warto więc zastanowić się nad wybraniem kosmetyków zawierających tę naturalną witaminę dla naszej skóry i naszego całego ciała.